Corey Taylor opowiedział o ulubionej adaptacji prozy Stephena Kinga i horrorach z lat 80.

08.10.2019 16:13
Foto: kadr z wideo Fot. kadr z wideo "Stephen King - In Search of Darkness: Corey Taylor Collector's Edition"

Frontman Slipknota i Stone Sour jest miłośnikiem kultowych dzieł kina grozy. W dokumencie "In Search Of Darkness" wyznał, która z adaptacji prozy Stephena Kinga jest jego ulubioną.

Corey Taylor to wielki fan kultowych horrorów. Muzyk wystąpił w dokumencie zatytułowanym "In Search Of Darkness", w którym to, wraz z ikonami kina grozy, opowiedział o swoich ulubionych tytułach. Która adaptacja powieści Stephena Kinga jest jego zdaniem najlepsza?

Corey Taylor o ulubionej adaptacji prozy Stephena Kinga

Stephen King to niekwestionowany król horroru pisanego. Gorzej mają się ekranizacje jego twórczości. Jednak w gąszczu miernych produkcji, można znaleźć dzieła warte uwagi. Dla wielu najlepszą adaptacją jego prozy jest "Lśnienie" (mimo, że sam autor filmu nie znosi). Inni wskazują na "Misery" z psychopatyczną Kathy Bates. Corey Taylor się jednak do nich nie zalicza. Dla wielu może być to lekkim zeskoczeniem, ale frontman Slipknota zapytany o ulubiony tytuł w tej kategorii, wskazał "Cujo".

Przeczytaj także

Film Lewisa Teague'a z 1983 roku opowiada o gigantycznym bernardynie, który zarażając się wścieklizną zaczyna terroryzować swoje otoczenie. Choć sam King przyznał, że jest z tej ekranizacji zadowolony, "Cujo" nie cieszy się zbytnim poważaniem w środowisku horroromaniaków.

Przeczytaj także

Co do samego dokumentu, w "In Search Of Darkness" mamy szanse usłyszeć wypowiedzi ponad 45 osób związanych z kinem grozy. Coreyowi Taylorowi na ekranie towarzyszą między innymi John Carpenter (reżyser "Halloween", "The Thing", "Christine"), Heather Langenkamp (Nancy Thompson w "Koszmarze w ulicy Wiązów"), Doug Bradley (Pinhead w "Hellraiser").

Jeśli zatem należycie do miłośników kina grozy z lat 80., wychowaliście się na "Laleczce Chucky" i "Duchu" oraz chcecie posłuchać, co w ich temacie mają do powiedzenia najważniejsze osoby z nimi związane - "In Search Of Darkness" jest spełnieniem waszych marzeń. Co więcej, w tym miesiącu (i tylko w tym miesiącu) możecie zakupić wydanie specjalne - "Edycję kolekcjonerską Coreya Taylora". W pakiecie otrzymacie między innymi specjalny plakat oraz możliwość pobrania materiału online.

Zobacz też: 25 kultowych horrorów, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.