Corey Taylor tłumaczy, dlaczego Tool tak późno udostępnił swoją muzykę w serwisach streamingowych

21.08.2019 15:36
Corey Taylor|undefined Fot. Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Frontman grupy Slipknot, Corey Taylor w jednym z ostatnich wywiadów wyjaśnił, z jakimi problemami zmagają się artyści współpracując z serwisami streamingowymi.

Fani grupy Tool przez ostatnie lata zadawali sobie pytanie, dlaczego zespół nie udostępnił swojej muzyki na platformach streamingowych takich jak np. Spotify. Aplikacje ułatwiają dostęp do muzyki i są bardzo wygodne dla słuchaczy. Wiele osób, które na siłowni czy w podróży posiadały dostęp wyłącznie do mobilnych aplikacji z muzycznymi katalogami, musiała pogodzić się z tym, że nie będzie im dane słuchać ulubionej kapeli. A zapotrzebowanie fanów na muzykę Toola, jak się okazało, było ogromne. W niemalże kilka dni od udostępnienia przez zespół dyskografii na Spotify, grupa odhaczyła ogromną ilość odsłuchań za pośrednictwem platformy.

Corey Taylor o serwisach streamingowych 

Frontman grupy Slipknot ma teorię, dlaczego muzycy zwlekali z współpracą z serwisami streamingowymi. Jak podaje nme.com, muzyk twierdzi, że właściciele serwisów nie są do końca uczciwi wobec swoich klientów i zalegają z płatnościami za odtworzenia ich muzyki.

Przeczytaj także

W jednym z ostatnich wywiadów Corey wyjaśnił:

Nie mamy problemu z serwisami streamingowymi. Nie mamy problemu z ludźmi, którzy słuchają za ich pośrednictwem naszej muzyki. Mamy problem z tym, że właściciele platform traktują nas, jakbyśmy im byli coś winni.W pełni rozumiem, dlaczego Tool zwlekał z udostępnieniem swojej dyskografii. Wiedzieli, że będą mieli kłopot z otrzymaniem rekompensaty za coś, na co zapracowali własnymi rękami.Pieniądze generowane przez streaming trafiają prosto do wytwórni, dlatego to ona na tym zarabia. Wielu wykonawców nie ma zapisu w umowie, że wytwórnie mają im płacić za streaming. Tool ze względu na nową płytę najwyraźniej to uregulował.

Slipknot w Polsce w 2020 roku

Ostatni koncert grupy Slipknot w Polsce odbył się podczas Mystic Festivalu 2019. Muzycy nie pozwolą swoim fanom z naszego kraju za bardzo się za sobą stęsknić. Kapela wróci do Polski w 2020 roku, aby promować najnowszy album "We Are Not your Kind". Koncert odbędzie się w Łodzi, jednak na szczegóły dotyczące imprezy trzeba jeszcze poczekać.

Zobacz też: Corey Taylor wyda nową książkę? "Znowu zaczynam czuć wenę" 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.