Czterej muzycy Decapitated zostali oczyszczeni z zarzutów. Oskarżenia o gwałt i porwanie zostały wycofane

Justyna Kierzkowska
05.01.2018 21:52
Czterej muzycy Decapitated zostali oczyszczeni z zarzutów. Oskarżenia o gwałt i porwanie zostały wycofane Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jak podaje serwis Spokesman Review, zarzuty wobec muzyków grupy Decapitated zostały cofnięte.

Według najnowszych informacji prokurator Okręgu Spokane, Kelly Fitzgerald, odrzuciła oskarżenia o gwałt i porwanie, jakie postawiono w 2017 roku czterem członkom zespołu deathmetalowego Decapitated. 11 dni przed wyznaczonym terminem rozprawy muzycy będą mogli wrócić do Polski. W dokumencie wystawionym przez prokuraturę jako powód zwolnienia muzyków podano „dobro ofiary” i „interes sprawiedliwości”.

Sprawa Decapiteted - muzycy oskarżeni

16 stycznia 2018 roku miała odbyć się rozprawa sądowa Decapitated. Wokalista Rafał P. został oskarżony o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, 30-letniego basistę Huberta W. oskarża się o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego stopnia, 35-letni gitarzysta Wacław K. o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, a 27-letniego perkusistę Michała Ł. oskarża się o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego stopnia.

Do tej pory muzycy mogli się ze sobą się kontaktować jedynie w obecności prawników. Co ciekawe artystów poparł polityk Dominik Tarczyński, który pomógł muzykom w kwestii zwolnienia z aresztu.

Wszyscy czterej muzycy zostali aresztowani po koncercie w Santa Ana w Kalifornii 8 września 2017 przez funkcjonariuszy biura szeryfa hrabstwa Los Angeles - taką informację podał serwis The Spokesman-Review. Są podejrzani o porwanie kobiety po koncercie w Spokane w stanie Waszyngton 31 sierpnia.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.