Czy wiesz, że Grzegorz Kupczyk z Turbo zaśpiewał "Nothing Else Matters" Metalliki po polsku?

Joanna Chojnacka
06.03.2019 17:46
Grzegorz Kupczyk|undefined Fot. Wikipedia/Krzysztof Raś

Wokalista grup takich jak Turbo czy CETI przetłumaczył hit Metalliki i zaśpiewał go w polskiej wersji. Nagranie od lat wzbudza kontrowersje i dzieli słuchaczy.

Utwór "Nothing Else Matters" Metalliki to jedna z najpopularniejszych ballad rockowych w historii. Od wydania "Czarnego Albumu", na którym się znalazła minęło już prawie 30 lat. Przez ten czas powstały setki coverów i parodii kompozycji. Własną interpretację przeboju Metalliki nagrał także były wokalista Turbo, Grzegorz Kupczyk.

Przeczytaj także

Grzegorz Kupczyk - "Nothing Else Matters" po polsku

Muzyk postanowił przetłumaczyć utwór i wykonać go w polskiej wersji. Komentujący wykonanie Kupczyka podzielili się na tych, którzy zachwycają się nad tekstem w naszym rodzimym języku i tych, którzy twierdzą, że tłumaczenie jest dość nieudolne i nie słucha się tego dobrze. Nagranie całego coveru możecie odtworzyć poniżej:

Grzegorz Kupczyk i grupa CETI pojawią się wkrótce jako goście specjalni na koncercie Kata i Romana Kostrzewskiego w Krakowie. Koncert odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku w krakowskim klubie Kwadrat.

Wersja ballady Metalliki z polskim tekstem Grzegorza Kupczyka nie jest jedyną, jaka pojawiła się na YouTubie. Swój cover zamieścił także Jakub Antosz-Rekucki:

 

Zobacz też: >>10 utworów rockowych, których teksty po polsku brzmią absurdalnie<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.