10 utworów rockowych, których teksty po polsku brzmią absurdalnie

Jakub Gańko
20.12.2016 12:19
10 utworów rockowych, których teksty po polsku brzmią absurdalnie Fot. East News + AP/FOTOLINK/East News + materiały prasowe

Taka fajna piosenka, nucimy ją całymi dniami, ale gdy przyjrzymy się jej słowom... No właśnie. Przygotowaliśmy dla Was 10 takich przypadków.

Melodia czy tekst? To odwieczny spór melomanów, nad którym można debatować w nieskończoność. Na co częściej zwracamy uwagę w piosenkach, które nam się podobają? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć już nawet Hugh Grant i Drew Barrymore w filmie „Prosto w serce”. Jednoznacznie tego dylematu jednak nie rozwiążemy nigdy.

Jedni mówią, że wystarczy chwytliwa melodia, inni wolą kontemplować tekst i identyfikować się z wyśpiewywanymi wersami. Faktem jest jednak, że pośród rockmanów niewielu jest literatów czy absolwentów prestiżowych uczelni. Oczywiście nie brakuje pośród nich uzdolnionych poetów, jednak nawet im zdarzają się wpadki przy obmyślaniu wymyślnych metafor.

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, o czym tak naprawdę śpiewa wokalista w radiowym przeboju czy kawałku, który zapętlamy dniami i nocami. Uprzedzamy: czasem po prostu lepiej tego nie wiedzieć. Dla ostrzeżenia przygotowaliśmy dla Was 10 piosenek, które - gdy przyjrzymy się polskim tłumaczeniom ich tekstów - brzmią... cokolwiek dziwnie, a nawet absurdalnie.

Uwaga! To oczywiście nie skreśla ich jako udanych kawałków, które w niektórych przypadkach nawet wywarły poważny wpływ na całe pokolenie. Mamy tu w końcu np. utwór uchodzący za przebój wszech czasów.

Jesteście gotowi na więcej wrażeń? Sprawdźcie też 10 dziwnych tekstów polskiego rocka i metalu. Mamy też dla Was 10 zespołów, których nazwy po polsku brzmią absurdalnie - i w drugą stronę: 10 polskich zespołów, których nazwy po angielsku brzmią absurdalnie.

Jakie znacie jeszcze przykłady absurdalnych tekstów rockowych?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.