Damon Albarn zapowiedział nowy album Gorillaz po wydaniu płyty The Good, The Bad & The Queen

Maciej Koprowicz
27.08.2018 16:05
Damon Albarn zapowiedział nowy album Gorillaz po wydaniu płyty The Good, The Bad & The Queen Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Brytyjski muzyk najwyraźniej nie zna takiego słowa jak odpoczynek. Ledwo co wydał jeden album, już szykuje drugi - i zapowiada kolejny.

Damon Albarn należy do prawdziwych przodowników pracy muzyki rockowej. Swój czas dzieli między kilka zupełnie różnych muzycznych projektów, z których najsłynniejsze to Blur i Gorillaz.

Od czasu wydania „The Magic Whip” Blur jest w stanie hibernacji, ale bardzo dużo dzieje się w obozie Q W 2017 najsłynniejsza wirtualna grupa świata wydała album „Humanz”, a w czerwcu 2018 kolejny krążek, zatytułowany „The Now Now”.

Albarn nie daje o sobie zapomnieć – jesienią zamierza wskrzesić supergrupę The Good, The Bad & The Queen, w której składzie występują również były basista The Clash, Paul Simonon, znany z The Verve gitarzysta Simon Tong i perkusista Tony Allen. W wywiadzie dla australijskiej stacji radiowej Radio FM4 Damon przyznał, że zamierza nagrać następcę albumu „The Good, The Bad & The Queen” z 2007 roku.

W październiku, po koncertach w Ameryce, znów zaczynam z The Good, The Bad & The Queen. Nie wiem, jak to będzie, ale będzie. Jeśli znajdę czas i wszyscy będą chcieli, to tak będzie.

Gorillaz – kiedy nowa płyta?

Damon dodał jednakże, że już teraz myśli o… nowej płycie Gorillaz.

Mam już też [materiał na] jeszcze jedną [płytę Gorillaz], ale nie wiem, czy będzie mi wolno nawet pomyśleć o nagrywaniu czy wydawaniu jej w tym roku.

Blur – czy będzie nowy album?

Wierni fani Damona Albarna czekają z niecierpliwością na nowy album jego najważniejszego projektu – Blur. W jednym z ostatnich wywiadów wokalista stwierdził, że nie wyklucza powrotu zespołu, a także, że ma pomysł, by na koncertach Gorillaz grać także kawałki legendy britpopu. W dziewiąty album Blur wątpi natomiast gitarzysta formacji, Graham Coxon. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.