Damon Albarn zgubił w taksówce laptopa z niewydanym jeszcze albumem Gorillaz

Maciej Koprowicz
14.05.2018 11:30
Damon Albarn zgubił w taksówce laptopa z niewydanym jeszcze albumem Gorillaz Fot. Agustin Fernandez/Polaris/East News

Wielcy artyści często chodzą z głową w chmurach. Roztargnienie szefa Gorillaz, spowodowane imprezowym nastrojem sprawiło poważne kłopoty zespołowi.

Po nieco ponad roku od swojego poprzedniego albumu, „Humanz” z kwietnia 2017, zespół Gorillaz planuje wydać kolejną płytę. Być może jednak jego plany pokrzyżuje fatalna w skutkach nieodpowiedzialność jego lidera.

Damon Albarn, jak na gwiazdę rocka przystało, lubi imprezować – to nikogo nie dziwi. Znacznie bardziej zastanawiające jest, po co na balangi zabiera bezcennego laptopa, zawierającego kopię-matkę przygotowywanego albumu Gorillaz. Wracając z wieczoru w londyńskim Groucho Club, Albarn zostawił komputer w taksówce.

Gorillaz - nowy album w 2018?

O wpadce frontmana Blur i Gorillaz poinformował brytyjski dziennik „The Mirror”. Powołuje się na anonimowego współpracownika muzyka:

To była katastrofa. Damon nadzoruje wszystko. W przypadku Gorillaz to nie tylko audio – to także kosztowne wizualizacje. Po nocy spędzonej w Groucho, Damon przypadkowo zgubił [laptopa] w taksówce i wywołał wielką panikę. Zawartość laptopa jest bezcenna.

Na szczęście Damonowi udało się odnaleźć taksówkarza i odzyskać bezcennego laptopa. Płyta ukazać ma się w czerwcu 2018.

Damon Albarn na temat Brexitu

Informator „Mirrora” zdradził, że nowy krążek Gorillaz ma być inspirowany wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

To naprawdę osobisty projekt, bo album ma mocną wymowę polityczną. Przefiltrowane są przez niego opinie [Damona] na temat Brexitu.

Swój krytycyzm wobec Brexitu Albarn wyraził podczas przemowy na Brit Awards 2018, gdzie Gorillaz otrzymał nagrodę dla najlepszej brytyjskiej grupy. Jej lider powiedział wtedy:

Mam do powiedzenia jedną rzecz, na temat tego kraju. Wierzcie lub nie, ale ten kraj jest raczej mały, ale jest uroczym miejscem i jest częścią pięknego świata.

Nie możemy sobie pozwolić na izolację. Nie możemy sobie pozwolić, by się odciąć. Biorąc pod uwagę nasz rozmiar, zrobiliśmy niesamowite rzeczy w muzyce. Mamy prawdziwego ducha i prawdziwą duszę. Nie pozwólmy politykom brnąć w to gó*no.

Gorillaz na Open’er Festival 2018

Być może nowy materiał Gorillaz usłyszymy na koncercie zespołu w ramach Open’er Festival 2018 w Gdyni. Zespół Albarna wystąpi 6 lipca 2018. Na festiwalu zagrają również m.in. Arctic MonkeysDepeche Mode, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno Mars, Taconafide, Chvrches, Dead Cross i Marmozets. Bilety są dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival 2018 jest Antyradio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.