Gorillaz na Open'er Festival 2018 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
07.07.2018 04:50
Gorillaz na Open'er Festival 2018|undefined Fot. Wojtek Rojek

Damon Albarn porwał tłum zgromadzony w Gdyni na Open'er Festival 2018. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Animowana supergrupa Gorillaz po raz pierwszy wystąpiła na festiwalowej scenie w Polsce, a stało się to drugiego dnia Open'er Festival 2018.

Już od wydania pierwszego krążka w 2001 roku świat oszalał na punkcie zespołu Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Obecnie formacja promuje najnowsze swoje dzieło zatytułowane „The Now Now”, który stał się następcą albumu „Humanz” z 2017. Koncert w Gdyni został zdominowany utworami z nowych płyt, ale oczywiście na występie musiały się pojawić największe hity, jak m.in. „Feel Good Inc.” czy „Kids With Guns” i „Clint Eastwood”.

Od samego początku Damon Albarn i jego grupa wyczarowała niesamowitą atmosferę - wokalista często schodził do publiczności, która wpadała w szał, gdy widziała tak blisko swojego idola. Co więcej na telebimie na scenie wyświetlano klipy oraz inne animacje przygotowane przez Heletta.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Gorillaz.

Sprawdźcie również, jakie utwory wykonał tego wieczoru zespół.

Gorillaz na Open'er Festival 2018: Setlista

 1. M1 A1
 2. Tranz
 3. Last Living Souls
 4. Rhinestone Eyes
 5. Tomorrow Comes Today
 6. Every Planet We Reach Is Dead
 7. Humility
 8. On Melancholy Hill
 9. El Mañana
 10. Strobelite
 11. Andromeda
 12. Hollywood
 13. Garage Palace
 14. Stylo
 15. Magic City
 16. Dirty Harry
 17. Feel Good Inc.
 18. Souk Eye
 19. Lake Zurich
 20. Saturnz Barz
 21. Kids With Guns
 22. Clint Eastwood

Na koncercie nie zabrakło muzycznych gości - m.in. w utworach „Strobelite” i „Stylo” pojawił się Peven Everett, w „Hollywood” zaśpiewał Jamie Principle. Fani zobaczyli na scenie również Little Simz, Bootie Brown, De La Soul oraz Del the Funky Homosapien.

Open'er Festival 2018

Festiwal w Gdyni odbywa się w dniach 4-7 lipca 2018 i dotychczas na imprezie zagrali m.in. Depeche Mode, Noel Gallagher's High Flying Birds, Nick Cave i grupa The Bad Seeds oraz kapela Dead Cross, jak również Arctic Monkeys czy Massive Attack. Patronem medialnym Open'er Festival jest Antyradio.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.