Dave Gahan zapowiedział album z coverami. Kiedy premiera "Imposter"?

05.10.2021 12:45
Dave Gahan z Depeche Mode Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Chociaż fani Depeche Mode niecierpliwie czekają na nowy album zespołu, to w międzyczasie otrzymają nowy krążek od Dave'a Gahana i Soulsavers. Tym razem muzycy postanowili nagrać płytę z coverami.

Frontman Depeche Mode, Dave Gahan, zapowiedział premierę nowego albumu "Imposter" wraz z długoletnim partnerem muzycznym Soulsavers (Rich Machin). Kiedy ukaże się album i jakie piosenki znajdziemy na tym krążku?

Polecamy

Dave Gahan zapowiedział album z coverami. Kiedy premiera "Imposter"?

Dave zabiera słuchaczy w osobistą podróż z 12 coverami z różnych gatunków i epok, w tym utworami Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charliego Chaplina, Cat Power i Marka Lanegana.  Wszystkie utwory mają dla Dave’a głębokie znaczenie, czyniąc "Imposter" odzwierciedleniem jego drogi – historią opowiedzianą przez innych, ale przy pomocy własnego głosu.

Kiedy słucham głosów i piosenek innych ludzi – co ważniejsze, sposobu, w jaki je śpiewają i interpretują słowa – czuję się jak w domu. Utożsamiam się z tym. Koi mnie to bardziej niż cokolwiek innego. Na płycie nie ma ani jednego wykonawcy, który by mnie nie poruszył. Wiem, że stworzyliśmy coś wyjątkowego i mam nadzieję, że inni to poczują, a album zabierze ich w małą podróż – zwłaszcza tych, którzy od lat kochają muzykę.

Pierwszym przedsmakiem "Imposter" będzie singiel "Metal Heart". Napisana przez Chan Marshall (Cat Power) i wydana po raz pierwszy w 1998 roku, odnowiona wersja „Metal Heart” Dave’a i Soulsavers ukaże się już w ten piątek, 8 października.

Polecamy

W przeciwieństwie do poprzednich albumów Dave’a Gahana i Soulsavers, które były transatlantyckimi współpracami, "Imposter" został nagrany na żywo z dziesięcioosobowym zespołem w słynnym Shangri-La Recording Studio w Malibu w listopadzie 2019. Pozwoliło to nie tylko na intymną współpracę, ale także na stworzenie przestrzeni, by tchnąć nowego ducha w wybrane utwory. 

„Imposter”, także wyprodukowany przez Richa Machina i Dave’a Gahana, to ich trzeci album po "Angels & Ghosts" (2015) i ich pierwszym wydawnictwie "The Light the Dead See' (2012). Płyta zostanie wydana w formacie cyfrowym i fizycznym 12 listopada 2021.

Dave Gahan & Soulsavers "Imposter": Tracklista

 1. The Dark End of the Street
 2. Strange Religion
 3. Lilac Wine
 4. I Held My Baby Last Night
 5. A Man Needs a Maid
 6. Metal Heart
 7. Shut Me Down
 8. Where My Love Lies Asleep
 9. Smile
 10. The Desperate Kingdom of Love
 11. Not Dark Yet
 12. Always On My Mind
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.