Dave Grohl został pobity przez policję. Uczestniczył w proteście przeciw konserwatystom

01.02.2021 12:57
Dave Grohl Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Dave Grohl opowiedział o tym, jak został pobity przez policję w latach 80. Muzyk wziął udział w koncercie przeciwko konserwatywnym rządom Ronalda Reagana.

Lider grupy Foo Fighters Dave Grohl nie stroni od tematów politycznych. Jasno wyraża swoje poglądy i sympatie wobec konkretnych ugrupowań. Muzyk często krytykował Donalda Trumpa np. w wywiadzie dla brytyjskiego GQ w 2018 roku. Artysta stwierdził wówczas, że wstydzi się obecnego prezydenta i nazwał go palantem.

Dave Grohl został pobity przez policję na koncercie przeciw Reaganowi

Niechęć Grohla do polityków o konserwatywnych poglądach to nie nowość. W wywiadzie dla "The Independent" wyznał, że posiadał jasne stanowisko polityczne już od najmłodszych lat. Muzyk w latach 80. brał udział w koncertach "Rock Against Reagan".

Polecamy

Reagan podobnie jak Trump należał do Partii Republikańskiej, której Dave Grohl nie jest zwolennikiem. Jako młody chłopak postanowił zamanifestować swoje poglądy i wybrał się na jeden z serii punkowych koncertów, które skupiały przeciwników polityki Reagana. Na koncercie zagrali muzycy tacy jak Dead Kennedys czy Bad Brains.

Grohl podzielił się swoimi wspomnieniami z tamtych czasów. Okazuje się, że młody muzyk nieźle oberwał od policjantów obecnych na wydarzeniu.

Na miejscu pojawiła się policja konna z pałkami w dłoniach. To było istne szaleństwo! Zostałem wtedy pobity przez policjantów i rednecków. Uważam jednak, że to był właściwy czas i miejsce na protest przeciwko tłamszącym, konserwatywnym rządom Reagana.
Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.