Dave Mustaine nadal nie rozumie po co Lars Ulrich walczył z Napsterem ponad 20 lat temu

07.09.2021 13:51
Dave Mustaine nadal nie rozumie po co Lars Ulrich walczył z Napsterem ponad 20 lat temu Fot. SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Niedawno HBO zaprezentowało światu dokument "Woodstock 99: Peace, Love, And Rage" o niesławnym festiwalu z 1999 roku, który ewoluował w zamieszki, bójki i napaści seksualne. Twórcy porozmawiali z uczestnikami, artystami i organizatorami.

Mustaine nie wie, czemu Ulrich walczył z Napsterem

Jedną z postaci, które przepytano podczas tworzenia dokumentu, był Dave Mustaine z Megadeth. Jego zespół był jednym z wykonawców na imprezie. Wokalistę zapytano oczywiście o perkusistę Metalliki, Larsa Ulricha. Pytanie było w gruncie rzeczy dość rzeczowe, bo Metallica była wówczas o krok od zrujnowania sobie wizerunku na przynajmniej kilka lat, kiedy to Ulrich postanowił walczyć publicznie z serwisem Napster, który był właściwie protoplastą torrentów.

Polecamy

Mustaine był dość spokojny w swojej odpowiedzi, przynajmniej na początku:

Pamiętam kiedy razem z chłopakami z Metalliki wymienialiśmy się nagraniami i kopiowaliśmy razem kasety. Tak się poznawało zespoły. Dlatego nie wiem. Nie chcę winić Larsa, bo miał jakieś powody, dla których to zrobił. Dlaczego? Raczej nie chodzi o pieniądze, chyba miał wystarczająco kasy.

Po chwili zaczął jednak się śmiać i zwrócił się bezpośrednio do dziennikarzy:

Mój mózg mi podpowiada: "Nie mów tego, nie mów tego, nie mów tego, Dave". A ty na mnie patrzysz z takim: "Powiedz to, powiedz to, powiedz to, Dave".

Polecamy

Poniżej możecie zobaczyć fragment programu:

Po latach Ulrich przyznał, że chciałby być lepiej przygotowany do batalii z Napsterem i podejść do niej empatycznie, próbując znaleźć rozwiązanie korzystne dla obu stron. Nazwał ją "uliczną bójką", a nie dyskusją o prawie i legalności działań stosowanych przez Napstera.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.