Dawid Podsiadło wykonał 3 nowe utwory na stadionowym koncercie w Gdańsku [WIDEO]

06.06.2022 14:38
Dawid Podsiadło Fot. materiały prasowe; Bartłomiej Kuczkowski

Posłuchajcie, jak prezentuje się premierowy materiał, który zabrzmiał na koncercie Dawida Podsiadły.

Po dwóch latach opóźnienia spowodowanego pandemią koronawirusa Dawid Podsiadło rozpoczął swoją stadionową trasę. Podczas pierwszego z koncertów, który odbył się w ubiegłą sobotę w Polsat Plus Arena Gdańsk, pod sceną bawiło się aż 45 tys. osób. Podsiadło zaskoczył zebranych wykonując aż trzy nowe utwory. Jak prezentują się te kawałki? 

Polecamy

Dawid Podsiadło wykonał 3 nowe utwory na stadionowym koncercie w Gdańsku [WIDEO]

Huczny „Szarość i róż” oraz taneczny „POST” to niektóre piosenki z nowego repertuaru Dawida Podsiadły, które artysta po raz pierwszy wykonał na żywo.

To jednak nie koniec niespodzianek – gdański koncert obfitował w wiele wyjątkowych momentów. Jednym z nich było z pewnością pojawienie się na scenie ponad trzydziestoosobowej Młodzieżowej Orkiestry OSP Nadarzyn, co spotkało się z niezwykłym entuzjazmem publiczności. Podsiadło z zespołem powrócił także do zakończonej w zeszłym roku i zwieńczonej koncertowym albumem, akustycznej trasy „Leśna muzyka”, wykonując kilka utworów z udziałem sekcji dętej w zmienionych, kameralnych aranżacjach.

Polecamy

W Gdańsku nie mogło zabraknąć również gości. Na początku pojawiła się sanah, która wspólnie z Dawidem wykonała utwór „Ostatnia nadzieja”. Podsiadle towarzyszyli także Kortez i Zalewski, wykonując razem jeden z największych polskich przebojów ostatnich lat, czyli „Początek”. Na zakończenie, przed publicznością pojawił się jeszcze Taco Hemingway. Ta dwójka w 2019 roku zagrała już koncert stadionowy, a wydarzenie to przeszło do historii rodzimej muzyki. Artyści wykonali w Gdańsku „Tamagotchi” i „W piątki leżę w wannie”.

Drugi z serii koncertów odbędzie się 18 czerwca w Tarczyński Wrocław Arena, a finał – na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W sprzedaży zostały już tylko ostatnie bilety na koncert w Chorzowie. Łącznie na trzech koncertach bawić będzie się ponad 160 tys. widzów.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.