Dead Kennedys wypuszczą demo z nieopublikowanymi dotąd utworami

Sergiusz Kurczuk
10.10.2018 16:14
Dead Kennedys wypuszczą demo z nieopublikowanymi dotąd utworami Fot. kadr z filmu In God We Trust, Inc.: The Lost Tapes

Prawdziwa gratka dla fanów punk rocka. Dead Kennedys wyda album z utworami pochodzącymi z początków działalności zespołu. 

Mimo nazwy zespół Dead Kennedys wciąż żyje. Co prawda to nie jest ta sama grupa, która ponad 30 lat temu zrewolucjonizowała amerykańską scenę hardcore punk. Od dawna w zespole nie śpiewa charyzmatyczny wokalista znany jako Jelly Biafra. Fanami grupy wstrząsnęła też słynna afera, która rzuciła cień na legendę Dead Kennedys. Biafra pokłócił się z pozostałymi członkami zespołu o prawa do utworów. Po latach zespół reaktywował się z innym wokalistą, ale fani stanęli po stronie Biafry. Reaktywację potraktowali jako ciekawostkę lub bardziej radykalnie - jako wyraz sprzedania się jednego z najbardziej nonkonformistycznych zespołów punkrockowych w historii. Niedługo do sprzedaży trafi demo pochodzące sprzed debiutanckiego albumu Dead Kennedys.

Dead Kennedys - nowa płyta, czyli demówki sprzed „Fresh Fruit for Rotting Vegetables”

Jak podaje serwis Punknews.org, wytwórnia Manifesto Records wyda po raz pierwszy nagrania zatytułowane „Iguana Studios Rehearsal Sessions”. Demo pochodzi z roku 1978 roku, czyli sprzed czasów długogrającej płyty „Fresh Fruit for Rotting Vegetables”. Na nagraniu pojawią się pierwotne wersje znanych utworów oraz piosenki, które oficjalnie nigdy nie ujrzały światła dziennego. To również ten moment w historii zespołu, kiedy grali w nim oryginalni członkowie - nie tylko Jello Biafra, East Bay Ray i Klaus Flouride, ale pierwszy perkusista znany jako Ted i tajemniczy gitarzysta o pseudonimie 6025.

Dead Kennedys - „Iguana Studios Rehearsal Sessions” - co znajdzie się na płycie?

Na płycie pojawią się między innymi takie utwory jak „Dreadlocks of the Suburbs”, „Cold Fish”, „Kidnap” czy „Mutations of Today”. Oczywiście ten materiał nie jest żadną nowością, bo „Iguana Studios Rehearsal Sessions” krążyło jako bootleg, ale nie wszyscy mieli okazje go dostać. Teraz po raz pierwszy zostanie wydany oficjalnie. Nie podano jeszcze daty premiery albumu. Prawdopodobnie krążek podzieli fanów, bo część punkowców na pewno dostrzeże w nim kolejny przejaw sprzedania dawnych ideałów i chęci zarobienia na legendzie, która umarła dawno temu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.