Decapitated vs. wytwórnia płytowa

Mateusz Boronczyk
27.08.2015 15:16
Decapitated vs. wytwórnia płytowa Fot. José, CC BY 2.0

Legenda polskiego death metalu ma problemy ze swoją poprzednią wytwórnią. Większość ich starych utworów nie jest już oficjalnie dostępna on-line.

Konflikt wystąpił, gdy zespół chciał rozwiązać sprawę dotyczącą praw autorskich i katalogów swoich wcześniejszych płyt z poprzednią wytwórnią Earache. Ta w odpowiedzi, usunęła wszystkie utwory zespołu wydane pod jej szyldem z serwisów streamingowych.

Niestety, kawałków nie jest mało, bo aż trzy płyty. Decapitated był wydawany przez Earache od czasu płyty „Nihility” z 2002 roku. Deathmetalowcy wytwórnię zmienili dopiero w 2011 roku. „Carnival Is Forever” zostało wydane już pod szyldem Nuclear Blast, jeszcze w tym samym roku. 

Zespół wydał na facebooku w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Przeprasza w nim fanów za niedogodności, dziękuje za wsparcie i w komentarzach zapewnia, że wraz z Nuclear Blast odzyska swoje stare katalogi.

Ostatni album Decapitated - „Blood Mantra” - ukazał się 26 września 2014 roku. Płytę promował singiel „The Blasphemous Psalm to the Dummy God Creation”. 

A Wy wolicie starsze czy nowsze płyty Decapitated?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.