Decapitated wydał pierwsze oświadczenie po aresztowaniu

Maciej Koprowicz
14.09.2017 19:08
Decapitated wydał pierwsze oświadczenie po aresztowaniu Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Decapitated wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie oskarżenia o domniemane porwanie i zbiorowy gwałt.

Jak doniosły amerykańskie media, powołujące się na portal gazety „The Spokesman-Review”, członkowie polskiego zespołu deathmetalowego Decapitated zostali 8 września 2017 aresztowani w Santa Ana w Kalifornii. Postawiono im zarzut porwania i zbiorowego gwałtu na kobiecie. Do domniemanego zdarzenia miało dojść 31 sierpnia 2017 roku po koncercie w Spokane, w stanie Waszyngton. Obecnie muzycy oczekują w areszcie w Los Angeles na ekstradycję do stanu Waszyngton.

Na swoim Facebooku 14 września 2017 zespół opublikował oświadczenie następującej treści:

Pomimo tego, że nie jesteśmy idealnymi istotami ludzkimi, nie jesteśmy porywaczami, gwałcicielami, ani kryminalistami. Z tego powodu zdecydowanie zaprzeczamy zarzutom, które niedawno zostały wniesione przeciwko nam.

Prosimy, aby wszyscy zachowali swój osąd, dopóki nie otrzymamy ostatecznych wyników, ponieważ zarzuty nie zostały jeszcze przedstawione. Pełne świadectwo i dowody zostaną przedstawione we właściwym czasie i wierzymy w ten proces.

Ponieważ jesteśmy niepewni harmonogramu przyszłych postępowań oraz z szacunku dla fanów i promotorów, ze względu na możliwość surowych roszczeń, anulowaliśmy wszystkie zaplanowane trasy. Wszystkie platformy społecznościowe zostały tymczasowo wyłączone, ponieważ zostały wykorzystane w celach manipulacyjnych i do pisania złośliwych uwag. Pragniemy zaznaczyć, że oświadczenia w opublikowanym sprawozdaniu policji zostały wydane przed aresztowaniem. W tym momencie żaden z członków zespołu nie był świadomy wydania aktywnego nakazu zatrzymania.

Jeśli pojawią się kolejne sprawdzone i istotne fakty w tej sprawie, na pewno Was o tym poinformujemy.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.