Deftones nagrał album o muzyku Depeche Mode?

Jakub Gańko
25.01.2016 11:38
|north Fot. Ralph Arvesen, CC BY 2.0 + Andwhatsnext, CC BY-SA 3.0

Znamy coraz więcej informacji o nowym albumie grupy Chino Moreno. Wokalista zabawnie skomentował jedną z plotek dotyczących jego tytułu.

Następca „Koi No Yokan” tworzy się niespiesznie, a jego premiera była już kilkukrotnie przesuwana. Po ostatnich plotkach mówiących o marcu 2016 roku, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od gitarzysty Stephena Carpentera. Ósmy album Deftones ukaże się 8 kwietnia 2016 roku.

Kolejne miesiące - w tym maj i czerwiec - grupa poświęci na występy na europejskich festiwalach. Frank Delgado zdradzał już w październiku 2015 roku, że zespół finalizuje tytuł wydawnictwa oraz poszczególnych utworów. Niedawno internet obiegła lista kawałków, które mieli otrzymać do odsłuchu pierwsi dziennikarze. Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, nowy album miał zawierać 16 utworów. Trzymając się tej wersji, oto pierwsze dziesięć z nich:

Tracklista:

  1. Prayers/Triangles
  2. Acid Hologram
  3. Doomed User
  4. Geometric Headdress
  5. Hearts/Wires
  6. Pittura Infamante
  7. Xenon
  8. (L)MIRL
  9. Gore
  10. Phantom Bride

Potwierdzenie powyższych informacji miałby stanowić zrzut ekranu z maila rozsyłanego przez przedstawicieli zespołu. Zgodnie z nim ósmy krążek Deftones będzie nosił tytuł „Gore”. Kapela wspominała o ukończeniu prac nad materiałem jeszcze pod koniec 2015 roku, jest więc całkiem prawdopodobne, że nowe utwory rzeczywiście funkcjonują już w obiegu promocyjnym.

deftones Fot. foto: theprp.com

Choć nikt jeszcze niczego nie potwierdził, ani niczemu nie zaprzeczył, Chino Moreno odniósł się z pewnym dystansem do krążących po Sieci plotek. Wokalista tweetował wcześniej, że żaden inny artysta - żywy ani martwy - nie napisał tylu utworów, z którymi czułby się związany, co Martin Gore. Główny kompozytor dorobku Depeche Mode został przez niego wspomniany ponownie w kontekście rzekomego tytułu ósmej płyty Deftones:

Potwierdzenie tego, że w zaprezentowanej powyżej trackliście tkwi więcej prawdy niż moglibyśmy podejrzewać, może stanowić jego kolejny tweet. Widzimy na nim Freddy'ego Kruegera z serii horrorów „Koszmar z ulicy Wiązów” oraz tytuł „Prayers/Triangles” - rzekomo otwieracz nowego krążka.

Ostatnia rzecz, jaką wiemy o nadchodzącym albumie Deftones, to że w jednym z utworów pojawi się gościnnie gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell. Pozostaje czekać, aż Chino Moreno zatweetuje coś i w tym temacie.

Czekacie na nowe dzieło Deftones?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.