Depeche Mode miał zapowiedzieć nowy album i trasę koncertową? ''Nic takiego nie ogłaszaliśmy''

21.09.2022 16:54
Depeche Mode Fot. action press/Reporter/East News

W sieci pojawiła się informacja o konferencji Depeche Mode, na której zespół mial ogłosić wydanie nowego albumu. Do wydarzenia jednak nie dojdzie.

Depeche Mode udostępnił jakiś czas temu zdjęcie ze studia nagraniowego i fani ucieszyli się na wieść, że mimo śmierci Andy'ego Fletchera kapela będzie dalej nagrywać i wydawać nową muzykę. W sieci pojawiła się niedawno informacja o konferencji prasowej Depeche Mode, podczas której zespół miał zapowiedzieć nowy album oraz trasę koncertową. Grupa jednak wszystkiemu zaprzeczyła. 

Polecamy

Depeche Mode miał zapowiedzieć nowy album i trasę koncertową? ''Nic takiego nie ogłaszaliśmy''

Jak na razie dyskografię Depeche Mode zamyka album "Spirit" z 2017 roku i ostatnie zdjęcie zespołu potwierdziło, że kapela pracuje nad nowymi piosenkami. Na jednej z fanowskich grup na Facebooku poświęconych Depeche Mode pojawiła się informacja, że niedługo odbędzie się konferencja prasowa zespołu. Wydarzenie było zaplanowane na 4 października 2022 i podczas spotkania Depech Mode miał zdradzić szczegóły nowej płyty oraz trasy koncertowej. 

Jak podaje kultura.onet,pl, pracownik SiriusXM, Richard Blade, skontaktował się z Depeche Mode, by dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej konferencji. Okazuje się, że odpowiedź zespołu była bardzo krótka:

Richard, nic takiego nie ogłaszaliśmy.

Wszystko zatem wskazuje, że ktoś sobie po prostu zażartował i umieścił w sieci fałszywe informacje. Miejmy jednak nadzieję, że Depeche Mode nie będzie długo czekać z ogłoszeniem albumu. Cicho też liczymy, że pojawienie się prawdziwych informacji o płycie zbiegnie się z ogłoszeniem trasy koncertowej. Patrząc na poprzednie lata, Depeche Mode raczej nie ominie Polski. 

Polecamy

Andy Fletcher odszedł 26 maja 2022 w wieku 60 lat. Muzyk miał rozwarstwienie aorty, gdy przebywał w domu. Klawiszowiec został pochowany 20 czerwca 2022 w Londynie i na pogrzebie pojawiły się jedynie najbliższe osoby. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.