Dickinson: Mam nadzieję, że to nie ostatni album Iron Maiden

Robert Skowronski
31.08.2015 10:08
Dickinson: Mam nadzieję, że to nie ostatni album Iron Maiden Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Choroba uczy pokory i ważenia słów, dlatego Bruce Dickinson podchodzi z dystansem do swojej muzycznej przyszłości, niczego nie biorąc za pewnik. Wokalista Iron Maiden ma jednak nadzieję na nagranie kolejnych płyt z zespołem.

Przed oficjalną premierą nowego albumu heavymetalowców grupka fanów dostąpiła zaszczytu odsłuchu krążka. 150 szczęśliwców udało się w podróż samolotem sterowanym przez Bruce'a Dickinsona. Celem startującego z lotniska w Wielkiej Brytanii Boeinga 737-400 był Paryż. Tam właśnie miłośnicy grupy mogli posłuchać pierwszego od 5 lat studyjnego albumu, z utworami „Speed Of Light”, „Empire Of The Clouds”, czy „Tears of a Clown”.

Zobaczcie jak wyglądało przygotowywanie się do startu samolotu na odsłuch płyty:

W samym paryskim Guillaume Tell Studios znalazł się też czas na rozmowę z muzykiem, który odpowiadał na zadawane mu pytania. Bruce Dickinson opowiedział m.in. o swoim zmaganiu się z rakiem, który jest już na szczęście tylko wspomnieniem przeszłości:

Dzięki leczeniu naświetlaniem, chemii, świetnym lekarzom i wsparciu wszystkich na świecie guz po prostu zniknął. Pytałem, gdzie on się podział, a lekarze odpowiadali tylko, że wygląda na to, że ciało się go pozbyło, co dla mnie oznacza, że nie wiedzieli co się z nim stało - nie mieli bladego pojęcia!

„The Book Of Souls” będzie pierwszym dwupłytowym albumem Iron Maiden. Czyś zupełnie nowym w historii grupy. Czy to oznacza, że może jednocześnie stanowić finalne osiągnięcie, po którym zamknie się pewien rozdział w historii muzyki?

Mam naprawdę nadzieje, że nie będzie to ostatnia płyta. Miałem zbyt dużo zabawy przy robieniu tego krążka. Równie wiele będę miał na nadchodzącej trasie i to z kilku powodów - cieszę się, że będę mógł z wami rozmawiać, biegać, skakać i latać samolotem.

Koncerty, o których wspomina Dickinson, będą rozplanowane na dwa lata. Nadchodząca trasą podekscytowany był już wcześniej Nicko McBrain:

To będzie coś dużego, jestem tego pewien. Rod, nasz menedżer koncertowy, powiedział nam, że mamy nie planować niczego przez kolejne dwa lata. Jeszcze nie wiemy niczego więcej.

Również macie nadzieję na to, że nie będzie to ostatni album Iron Maiden?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.