Donald Trump wykorzystał "We Will Rock You" bez zgody Queen. Jakie będą tego konsekwencje?

15.10.2019 12:21
Queen |undefined Fot. . VALERIE MACON/AFP/East News

Żaden artysta nie lubi, kiedy ktoś wykorzystuje twórczość zespołu bez zgody twórców kompozycji. Tak niestety zrobił Donald Trump...

9 października 2019 roku Donald Trump udostępnił na swoim profilu na Twitterze nagranie, w którego tle leci przebój grupy Queen "We Will Rock You". Członkowie kapeli nie byli z tego powodu zadowoleni. Przedstawiciel brytyjskiej grupy potwierdził portalowi Buzzfeed News, że Donald Trump nie dostał pozwolenia na wykorzystanie kompozycji zespołu w swoim filmiku. Jak można się domyślić, nagranie niemal od razu zniknęło z Twittera.

Donald Trump wykorzystał piosenkę Queen bez zgody członków zespołu. Jakie będą tego konsekwencje?

Najgorsze, że to nie pierwszy raz, kiedy Trump wykorzystuje kompozycje Queen bez zgody członków kapeli. Ponad 3 lata temu podobna sytuacja miała miejsce z "We Are The Champions". Wydawnictwo Sony wydało później oświadczenie w tej sprawie. Brian May również postanowił wypowiedzieć się na ten temat. Gitarzysta napisał:

Mogę potwierdzić, że nie uzyskano ani nie udzielono pozwolenia na korzystanie z piosenki [...] nasza polityka od zawsze była sprzeczna z zezwalaniem na wykorzystywanie muzyki Queen jako narzędzia kampanii politycznej...

Przeczytaj także

Jednak po najnowszym wpisie, w sieci rozpętała się burza. Ludzie zaczęli udostępniać nagranie, które wrzucił prezydent Stanów Zjednoczonych. Fani kapeli komentowali post przypominając obecnemu prezydentowi, że Queen nie wyraża zgody na wykorzystywanie ich twórczości w politycznych potyczkach. Niestety wideo nie jest już dostępne w sieci.

Najwyraźniej sławne kapele są bliskie sercu Donalda Trumpa. Oprócz ponownego wykorzystywania kompozycji Queen bez zgody twórców, prezydent wykorzystał również twórczość Nickelback, żeby ośmieszyć Joe Bidena. Oczywiście mem, który udostępnił Trump, bardzo szybko zniknął z sieci.

Zobacz także: 33 lata temu Freddie Mercury ostatni raz wystąpił z Queen [WIDEO]

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.