Dr. Martens połączył siły z Sex Pistols. Jak wyglądają buty dla punkowców?

Aleksandra Degórska
30.01.2019 14:37
Sex Pistols|undefined Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Takie Martensy na pewno spodobają się fanom Sex Pistols. Ile kosztują punkowe buty?

Moda lubi zerkać w stronę punkowców - ćwieki, agrafki, żyletki, pieszczochy i niedbały wizerunek - to wszystko jest nadal atrakcyjne dla fanów mody, którzy lubią wracać do trendów sprzed kilku dekad. Ciuchy zainspirowane punkiem nadal można nabyć w zwykłych sieciówkach, a swój look możecie wzbogacić o Conversy zainspirowane Sex Pistols. Jeżeli jednak wolicie innego typu buty, to Dr. Martens ma coś dla Was.

Martensy dla fanów Sex Pistols

Moda na Martensy rozpowszechniła się pod koniec lat 70. dzięki punkom, którzy zakochali się w tych butach. W XXI wieku firma połączyła siły z Sex Pistols wykorzystując m.in. okładkę płyty stworzoną przez Jamiego Reida. Nie zabrakło również fragmentów piosenki "Pretty Vacant", zdjęcia basisty Sida Viciousa, jak również pojawiły się hasła "boredom" oraz "nowhere".

Zobaczcie, jak prezentują się Martendy dla fanów Sex Pistols.

Buty zakupicie na stronie ssence.com w cenach od 80 do 170 dolarów.

Przeczytaj także

Moda i muzyka

Niejedna gwiazda muzyki ma swój niepowtarzalny styl ubioru, który nie można pomylić z żadnych innym. Co więcej muzycy łączą często siły z firmami odzieżowymi i tym sposobem mamy kolekcję Vans z Metallicą. Ciekawą opcją są również buty Converse z wbudowanym efektem Wah-Wah - ten model to zdecydowanie najbardziej rock'n'rollowy but jaki kiedykolwiek powstał.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.