Sex Pistols sprzedał się modzie?

Aleksandra Degórska
08.01.2016 15:08
Sex Pistols sprzedał się modzie? Fot. converse.com

W Waszej kolekcji ubrań brakuje ciuchów nawiązujących do punku? Zobaczcie, jak prezentują się buty oraz koszulki zainspirowane buntowniczym ruchem.

Z czym kojarzy się punk rock? Anarchia, muzyczna rebelia, kakofoniczne brzmienie, skandale i… niechlujny styl ubioru. Buntowniczy ruch, choć sprzeciwiał się komercji, sam dosyć szybko jej uległ, a takich reprezentantów punku jak Sex Pistols, The Clash czy The Ramones po dziś dzień można usłyszeć w stacjach radiowych.

Nie inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o styl ubioru punkowców. Ćwieki, agrafki, żyletki, pieszczochy i ogólnie niedbały wizerunek miał na celu ukazanie swojej inności i buntowniczego nastawienia do całego świata. Moda ma to do siebie, że często wraca do trendów sprzed kilku dekad. Ciuchy zainspirowane punkiem nadal można nabyć w zwykłych sieciówkach. Teraz swoją stylizację możecie uzupełnić również o Conversy zainspirowane Sex Pistols.

W ramach kolekcji The Chuck Taylor All Star Sex Pistols można nabyć nie tylko buty, ale również koszulki czy kurtkę z grafiką nawiązującą do charakterystycznej estetyki punkowej kapeli. Oprócz logo, na ciuchach znajdują się również flaga brytyjska, wizerunek Królowej z napisem „God Save The Queen” czy hasło „No Future” – wszystko to, co każdy fan zespołu od razu rozpozna.

Zobaczcie, jak prezentują się trampki oraz ubrania zainspirowane Sex Pistols:

Ile kosztują takie cudeńka? Buty można nabyć w cenie od 70 $ do 80 $, koszulki za 35$, zaś kurtkę za 140$.

Tak producent uzasadnia, dlaczego właśnie Sex Pistols doczekał się własnej kolekcji:

1976 rok był w Londynie rewolucyjnym momentem dla młodzieżowego ruchu. Scena muzyczna eksplodowała nowym brzmieniem, postawą i wizerunkiem. Sex Pistols wprowadził chaos stając się jedną z najbardziej wpływowych kapel wszech czasów. Składamy hołd legendarnemu londyńskiemu zespołowi kolekcją The Converse Chuck Taylor All Star Sex Pistols. Wzory są bezpośrednio zainspirowane modą i stylem, na który wpłynął dany czas.

Ciekawe co na to babcia punkowych ciuchów Vivienne Westwood, która wraz ze swoim mężem Malcolmem McLarenem, który wypromował Sex Pistols, prowadziła sklep „Sex”? Projektantka nadal tworzy kolekcje ubrań, a sławy, takie jak chociażby Billy Idol, mają słabość do jej ciuchów:

Nie tylko Sex Pistols zainspirował projektantów mody, bowiem również kolekcja Saint Laurent wiosna-lato 2016 roku ewidentnie nawiązywała do stylu ubioru Kurta Cobaina. Ostatnio pojawił się nawet trend na ciuchy z logo nieistniejących zespołów rockowych, które pojawiły się w H&M czy Diesel. 

Punk umarł, niech żyje punk? Ostatnio świat punk rocka oburzył się informacją o tym, że słynny klub CBGB powróci jako restauracja na lotnisku. Z resztą John Lydon wystąpił w 2008 roku w reklamie... masła.

Jak oceniacie ciuchy zainspirowane Sex Pistols?

Obuwie męskie - jakie buty na zimę wybrać?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.