Dr Misio z surrealistycznym klipem do "Czy pamiętasz". Jakubik gra na konsoli z Bogiem, a milicjant z ogonem lata na butelce [WIDEO]

26.02.2021 17:06
Dr Misio Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Dr Misio z nowym klipem do "Czy pamiętasz" z płyty "Strach XXI wieku". Jak prezentuje się animowany teledysk?

Czwarty studyjny album formacji Dr Misio, "Strach XXI wieku", miał premierę jesienią 2020 roku. Piosenka "Czy pamiętasz" jest podróżą sentymentalną Arkadiusza Jakubika do lat młodości. Wspomnienia dawnych lat przez Jakubika i Krzysztofa Vargi (obaj są autorami tekstu) na formę wideoklipu przełożył Konrad Banaszkiewicz.

Polecamy

Dr Misio z surrealistycznym klipem do "Czy pamiętasz". Arek Jakubik gra na konsoli z Bogiem [WIDEO]

Klip Dr Misio ilustrujący kawałek "Czy pamiętasz" stał się biało-czarną, nieco surrealistyczną i jednocześnie zabawną animacją/grą. Widzimy w niej, choćby samego aktora, milicjantów, którzy zamiast nóg mają owłosione nogi z kopytami oraz ogony i trójzęby, punków, a Arkadiusz Jakubik wspomina, jak kradł mleko i kefir, a także popijał z kumplami tanie wina. Zobaczcie, jak prezentuje się ten teledysk:

Treść piosenki "Czy pamiętasz" wpisuje się w zawartość tekstów "Strach XXI wieku". W 13 piosenkach Arkadiusz Jakubik odnosi się zarówno do spraw niedawnych, trawiących polskie społeczeństwo psychoz, jak i sięga do czasów swojej dość szalonej młodości. Przedstawia siebie kiedyś i siebie w kontekście niedawnych wydarzeń.

Polecamy

Muzykę do utworu "Czy pamiętasz" napisali Jakubik oraz Jakub Galiński, a wraz z aktorem, liderem i wokalistką w jednej osobie piosenki na album "Strach XXI wieku" nagrali Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski. Wcześniej płytę "Strach XXI wieku" promowały piosenki „Mnie nie ma”, „Siedemnastolatki” oraz tytułowa, do której teledysk wyreżyserował słynny reżyser Wojciech Smarzowski.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.