Drak odchodzi z Huntera!

Magda Słomka
01.04.2015 09:24
Drak odchodzi z Huntera! Fot. Spens03, CC BY-SA 3.0

Mamy przykrą informację dla wielu z Was. Założyciel i wokalista zespołu Hunter, Paweł „Drak” Grzegorczyk, zapowiedział, że odchodzi z kapeli. Co się stało?

Aktualizacja z godz. 12:08

Oczywiście...to był żart z okazji 1 kwietnia, czyli Prima aprilis. Hunterowi życzymy kolejnych 30 lat! :)

Przeczytaj także

A na co daliście się nabrać?

Paweł „Drak” Grzegorczyk założył zespół w 1985 roku w Szczytnie. Do tej pory był jego wokalistą, głównym gitarzystą, autorem większości tekstów i kompozycji. Artysta postanowił opuścić kapelę po 30 latach działalności. Dlaczego?

Wokół nas zrobiło się wiele szumu w ostatnim czasie. Wszystko przez 30. urodziny. Dużo napięć i stresujących sytuacji doprowadziło do pewnego konfliktu wewnątrz kapeli, który spowodował kwasy nie do przejścia.

Dlaczego muzyk postanowił się poddać w tak ważnym momencie? Co prawda urodzinowa trasa koncertowa właśnie się zakończyła, ale czy artysta nie mógł poczekać do wydania akustycznego krążka zespołu Hunter?

„Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. Myślę, że jest to odpowiedni moment – odejść w czasach świetności. Nie mogę brać odpowiedzialności za wszystkie wojny domowe, które niszczą kapelę od środka. To koniec. Czy jest mi przykro? Nie da się tego opisać. To tak, jakby umarło Twoje 30-letnie dziecko. Niestety, nie jestem już w stanie współpracować z pewną osobą z zespołu. Z oczywistych przyczyn nie zdradzę jednak, z którą.

Paweł „Drak” Grzegorczyk ogłosił, że to nie tylko koniec jego działalności w zespole, ale po prostu żegna się z muzyką. A co dalej z Hunterem?

Chłopaki nie chcą zdradzać na razie, jakie są ich dalsze plany. Jedno jest pewne – zespół będzie istniał beze mnie. Moim zdaniem na wokalu dobrze spisałby się Saimon, a najlepiej, gdyby śpiewał w duecie z Letkim. Co będzie dalej – to się okaże.

„Drak” twierdzi, że mimo dramatycznych okoliczności, trzyma kciuki za dalszy rozwój zespołu. Wiadomo na pewno, że zapowiadane od dawna jubileuszowe wydawnictwo 2DVD/CD, czyli zapis koncertu zarejestrowanego w warszawskim klubie Palladium, który odbył się 15 listopada 2013 roku, ukaże się. Muzyk powiedział, że nie chce zawieść swoich fanów. Będzie to ostatnia płyta zespołu Hunter z udziałem Grzegorczyka. Kiedy możemy się jej spodziewać? Jak powiedział artysta w wywiadzie AMA z Antyradio.pl, który odbył się 12 lutego 2015 roku:

Uwierzcie nam, robimy wszystko, żeby ją jak najszybciej skończyć i wydać w tym roku.

Zobaczcie, jak wyglądał jeden z ostatnich koncertów zespołu Hunter z udziałem Pawła „Draka” Grzegorczyka!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.