Eagles of Death Metal nagrał płytę z coverami AC/DC i Guns N' Roses

Joanna Chojnacka
09.11.2018 12:16
Eagles of Death Metal|undefined Fot. Dominik Zachariasz/REPORTER

Piaty album grupy Eagles of Death Metal jest wyjątkowy. Zespół pokazał okładkę i tracklistę płyty z coverami znanych rockowych kapel.

Zespół Eagles of Death Metal zdradził na swoim Twitterze szczegóły jego nowego albumu. Okazuje się, że muzycy tym razem odeszli od autorskich kompozycji i zinterpretowali utwory znanych rockowych grup. Płyta jest dostępna w wersji limitowanej na winylach w pięciu wersjach kolorystycznych (wytłoczono jedynie 500 sztuk wydawnictwa). Twórcą kolorowej, rysunkowej okładki jest sam Josh Homme, a płytę można już zamawiać w przedsprzedaży.

Eagles of Death Metal nagrali płytę z coverami

Na piątym albumie Eagles of Death Metal "Pigeons of Shit Metal" pojawiły się wyłącznie covery. Wśród nich można będzie usłyszeć nowe wersje numerów Queens of The Stone Age, w którym również udziela się Josh Homme, Guns N' Roses, Pixies, The Ramones, AC/DC czy The Steve Miller Band. 

Tracklista "Pigeons of Shit Metal"

Strona A

  1. "It's So Easy" - Guns N' Roses 
  2. "Beat on the Brat" - The Ramones 
  3. "Gouge Away"  - Pixies
  4. "So Alive" - Love and Rockets 
  5. "High Voltage" - AC/DC

Strona B

  1. "Go with the Flow" - Queens of the Stone Age 
  2. "The Hunger" - The Distillers 
  3. "Abracadabra" - The Steve Miller Band 
  4. "Gonna Leave You" - Queens of the Stone Age 
  5. "Long Slow Goodbye" - Queens of the Stone Age

Płyty z coverami znanych artystów

Wydawnictwa z coverami budzą kontrowersje. Fani zarzucają muzykom, że brakuje im pomysłów na własne kompozycje, dlatego posiłkują się cudzymi. Jednak mimo to, wielu wykonawców decyduje się na albumy z własnymi interpretacjami numerów swoich idoli. Jedną z najpopularniejszych płyt tego typu jest zapewne "Garage Inc." Metalliki. Na świetny album z coverami Pink Floyd zdecydował się zespół Gov't Mule. z kolei Ghost wydał EP-kę z numerami ABBY czy Depeche Mode.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.