Metallica z coverami Iron Maiden i Deep Purple na 10. płycie

Aleksandra Degórska
16.09.2016 13:07
|north Fot. Daniel DeSlover / ZUMA Press / Splash News / East News

Prace nad nowym krążkiem oficjalnie zakończono. Zespół ujawnił, że wersja deluxe zostanie wzbogacona o dodatkowy materiał. Sprawdźcie, co trafi na trzeci krążek.

Fani Metalliki mieli już dosyć czekania na nowe wydawnictwo. Zespół podawał cząstkowe informacje na temat następcy „Death Magnetic” z 2008 roku. Dopiero w sierpniu 2016 kapela udostępniła klip do numeru „Hardwired” zapowiadający album „Hardwired…To Self-Destruct”, który ukaże się 18 listopada 2016 roku.

Metallica już zakończyła przygotowania nowego wydawnictwa, o czym poinformował Lars Ulrich:

Co więcej kapela zdradziła również, że zamiast „Riff Origins” jak to było wcześniej zapowiedziane ukaże się specjalna wersja deluxe nowej płyty. Będzie ona wzbogacona o materiał, który zaciekawi niejednego fana Metalliki. Na dodatkowym krążku znajdą się covery ulubionych numerów oraz nagrania koncertowe.

Mowa tutaj m.in. o „Remember Tomorrow” Iron Maiden, „When a Blind Man Cries” Deep Purple czy „Ronnie Rising Medley”, który był dostępny na krążku z 2014 roku poświęconym Ronniemu Jamesowi Dio.

Posłuchajcie, jak prezentują się te nagrania:

Jako że na płycie było jeszcze trochę wolnego miejsca Metallica postanowiła dorzucić koncertowe nagrania. Materiał zarejestrowano podczas specjalnego występu z okazji Record Store Day 2016 w sklepie Rasputin Music w Berkeley. Z okazji święta fanów winyli zespół wydał wówczas bogate reedycje płyt „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”, a także zapis występu z klubu Bataclan z 2003 roku.

Na płycie z bonusami ukaże się również koncertowe wykonanie singla „Hardwired” podczas show w Minneapolis.

Jakie dokładnie numery znajdą się na wzbogaconym wydawnictwie?

Tracklista:

CD 1

 1. Hardwired
 2. Atlas, Rise!
 3. Now That We’re Dead
 4. Moth Into Flame
 5. Dream No More
 6. Halo On Fire

CD 2

 1. Confusion
 2. ManUNkind
 3. Here Comes Revenge
 4. Am I Savage?
 5. Murder One
 6. Spit Out The Bone

CD 3

 1. Lords Of Summer
 2. Ronnie Rising Medley
 3. When a Blind Man Cries
 4. Remember Tomorrow
 5. Helpless (Live at Rasputin Music)
 6. Hit the Lights (Live at Rasputin Music)
 7. The Four Horseman (Live at Rasputin Music)
 8. Ride the Lightning (Live at Rasputin Music)
 9. Fade to Black (Live at Rasputin Music)
 10. Jump in the Fire (Live at Rasputin Music)
 11. For Whom the Bell Tolls (Live at Rasputin Music)
 12. Creeping Death (Live at Rasputin Music)
 13. Metal Militia (Live at Rasputin Music)
 14. Hardwired (Live in Minneapolis)

Dlaczego zespół w ogóle zdecydował się na dołączenie coverów do wzbogaconej wersji nowej płyty? Zespół zdradził szczegóły dotyczące tej sytuacji:

W czasie 11-godzinnej pracy dotarło do nas, że nie podzieliliśmy się w jakiś oficjalny sposób coverami, nad którymi pracowaliśmy od momentu wydania „Death Magnetic”. W czasie przeglądania dodatkowego materiału, który miał uzupełnić album składający się z 12 utworów, zdaliśmy sobie sprawę, że covery naszych ulubionych artystów nie były łatwo dostępne w ramach wytwórni Blackened Recordings.

Choć formacja stara się dogodzić fanom to wiele osób mimo wszystko ma pretensje do Metalliki za to, że się sprzedała. Co na to James Hetfield?

Trafiasz na różne wypowiedzi online włącznie z wszystkimi zazdrośnikami i ludźmi, którzy mają z kimś na pieńku... w każdym razie czują oni żal od 10 lat i krytykują nowy album, choć go nawet nie słyszeli. To nie jest krytyka muzyczna, ktoś po prostu jest wkurzony i musi się wyżyć. Dlatego mamy to gdzieś. Kochamy to, co robimy i tworzymy muzykę, którą chcemy słuchać. Możecie nas oceniać, ale będziemy robić to, co uważamy za słuszne.

Sprawicie sobie „Hardwired…To Self-Destruct” w wersji deluxe?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.