Eddie z Iron Maiden dostępny w grze „Angry Birds Evolution”

Maciej Koprowicz
17.10.2017 11:50
Eddie z Iron Maiden dostępny w grze „Angry Birds Evolution” Fot. kadr z wideo

Słynna maskotka zespołu Bruce’a Dickinsona została bohaterem jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Widzieliśmy różne oblicza Eddiego, ale jeszcze nigdy nie miał... ptasiego dzioba!

Grę „Angry Birds” stworzyła w 2009 roku fińska firma Rovio Mobile. Początkowo była to gra mobilna, z czasem powstały też wersje konsolowe i komputerowe. Jej zasady są bardzo proste – należy strzelać z procy do złych zielonych świń, a jako amunicji używa się tytułowych wkurzonych ptaków. Prostota, charakterystyczny humor i sympatyczne wizerunki bohaterów sprawiły, że gra zdobyła ogromną popularność na całym świecie. 

„Wkurzone ptaki” to popkulturowy fenomen. O jego skali świadczy fakt, jak często uniwersum gry, zamieszkane przez ptaki i świnie, łączone jest w rozmaitych crossoverach z bohaterami słynnych filmów, na przykład sagi „Gwiezdne wojny”. Ostatnio w grze pojawiła się postać, która znana jest każdemu fanowi rocka. Chodzi o Eddiego, maskotkę heavymetalowego Iron Maiden.

Eddie, czyli coś w rodzaju skrzyżowania zombie z cyborgiem, gości na wszystkich okładkach płyt zespołu od czasów debiutanckiego singla, „Running Free” z 1980 roku. Przybierał rozmaite oblicza – czasem bardziej potworne, czasem mniej. Wcielał się też w różne role – bywał już mordercą Margaret Thatcher, brytyjskim żołnierzem, faraonem, DJ-em radiowym, a nawet kierowcą autobusu. Pojawił się nawet we własnej grze, „Legacy of The Beast”. W grze „Angry Birds Evolution” został starożytnym duchem miasta w dżungli Ameryki Południowej. Historię jego pojawienia się prezentuje animowany trailer:

Eddie The Bird jest częścią sezonowej promocji gry z okazji Halloween. Dostępny będzie od 16 do 31 października 2017 roku. W grze pojawia się w czterech ewolucjach, nawiązujących do wyglądu maskotki Iron Maiden z okładek płyt „Killers”, „Powerslave”, „Somewhere In Time” i „Book Of Souls”. Gra „Angry Birds Evolution” dostępna jest w The App Store i Google Play. 

To nie pierwsze spotkanie światów rocka i Angry Birds. Zespół Apocalyptica nagrał na potrzeby gry motyw przewodni, a na platynowej płycie za album „Rock Or Bust” AC/DC uwieczniono w postaci zielonych świnek.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.