Eric Bazilian (The Hooters), John Helliwell (Supertramp) i Mat Sinner zdradzają szczegóły koncertów „Rock Meets Classic”

Maciej Koprowicz
02.03.2018 16:51
Eric Bazilian (The Hooters), John Helliwell (Supertramp) i Mat Sinner zdradzają szczegóły koncertów „Rock Meets Classic” Fot. kadr z wideo

W kwietniu 2018 po raz pierwszy w Polsce odbędzie się widowisko „Rock Meets Classic”, podczas którego legendy rocka łączą siły z orkiestrą symfoniczną. Specjalnie dla Antyradio.pl opowiedzieli o nim wykonawcy, których już niedługo zobaczymy w Krakowie i w Łodzi.

Choć pozornie rock i muzyka klasyczna to dwie zupełnie inne muzyczne planety, w rzeczywistości doskonale ze sobą współgrają. Dowodem może być choćby popularność albumów nagranych przez rockowych wykonawców z towarzyszeniem orkiestry, by wymienić choćby słynny „S&M” Metalliki czy „Symphonicities” Stinga.

Światy rocka i klasyki spotykają się podczas organizowanej już od 9 lat w Europie trasy koncertowej pod hasłem „Rock Meets Classic”. Na jej koncertach światowe gwiazdy rocka wykonują wyjątkowe aranżacje swoich wielkich przebojów, z towarzyszeniem zespołu The Mat Sinner Band, orkiestry symfonicznej oraz chóru. Do tej pory koncerty cyklu zgromadziły ponad 500 tysięcy widzów – jeden z nich w 2015 odbył się na słynnym niemieckim festiwalu Wacken Open Air.

W 2018 po raz pierwszy z formułą „Rock Meets Classic” będą mogli zapoznać się polscy widzowie. W naszym kraju odbędą się dwa koncerty tegorocznej trasy – 23 kwietnia 2018 w Krakowie w TAURON Arena Kraków i 24 kwietnia 2018 w Atlas Arenie w Łodzi. Wystąpią na nich takie gwiazdy, jak Eric Bazilian (The Hooters), John Helliwell i Jesse Siebenberg (Supertramp) Francis Rossi (Status Quo), Leo Leoni i Nic Maeder (Gotthard) oraz Michael Sadler (Saga). Rockmanom towarzyszyć będzie The Mat Sinner Band pod wodzą Mata Sinnera (Sinner, Primal Fear, Voodoo Circle) oraz Orkiestra Symfoniczna RMC.

Specjalnie dla Antyradio.pl Eric Bazilian, John Helliwell i muzyczny szef przedsięwzięcia, Mat Sinner opowiedzieli o tym, czego będziemy mogli się spodziewać podczas dwóch pierwszych polskich koncertów „Rock Meets Classic”.

Obejrzyjcie też drugą część wywiadu. Na Antyradio.pl możecie wygrać plakat „Rock Meets Classic” z autografami Erica, Johna i Mata. Sprawdźcie, jak go zdobyć!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.