Fani Blink-182 z całego świata kłócą się, jak wymawiać nazwę zespołu

Joanna Chojnacka
20.11.2018 11:24
Blink 182 |undefined Fot. kadr z wideo

Nazwę zespołu Blink-182 można wypowiadać na kilka sposobów. Fani grupy toczą wojnę w sieci, która z wersji to ta jedyna i słuszna. 

Nazwy zespołów często sprawiają problemy słuchaczom spoza ich rodzinnych krajów. Nie wiemy, jak je wymawiać oraz odmieniać. Jeden z najpopularniejszych przypadków, kiedy w zapisie nazwy grupy popełniamy szereg błędów to deklinacja słowa Metallica, która jest bardziej skomplikowana, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Lynyrd Skynyrd, Sunn O))), Eluveitie czy Kyuss też nie ułatwiają fanom życia. Mało kto poprawnie wymawia te nazwy. Podobnie bywa także z nazwiskami muzyków jak John Frusciante czy Robert Trujillo. Tym razem jednak spór o nazwę ulubionej kapeli toczą fani Blink-182.

Jak poprawnie wymawiać nazwę zespołu Blink -182?

Fani Blink-182 na całym świecie spierają się o poprawną wersję nazwy zespołu. W sieci funkcjonuje kilka opcji i każda wydaje się tak samo prawdopodobna. Część fanów uważa, że nazwę powinno wymawiać się "Blink One Eighty Two", inni twierdzą, że poprawna wersja to "Blink One Hundred Eighty Two". Dyskusję na ten temat rozpoczął komik Ian Karmel na swoim Twitterze. Do dyskusji szybko wtrącił się wokalista Blink-182, Mark Hoppus:

Jedni mówią "Jeden Osiemdziesiąt Dwa" inni "Jeden Osiem Dwa". Ale w tym wszystkim zapomnieliśmy, że "b" w nazwie blink-182 powinno być zapisywane mała literą.
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.