Fani Slayera oszaleli czekając na występ zespołu. Zobacz nagranie z 1985 roku

05.12.2019 15:18
Slayer|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Podczas trasy koncertowej Slayera w latach 80. tłum fanów grupy oszalał. Tak wielbiciele thrashu reagowali na metalowców.

Slayer to jeden z zespołów, które zostały dołączone do Wielkiej Czwórki thrash metalu. I chociaż to Metallica jest wśród nich najbardziej popularna, to właśnie ekipę Kerry'ego Kinga uznaje się za ważniejszą wśród ortodoksyjnych fanów gatunku. Muzycy na przestrzeni lat nie dopuścili się aż tak dużego eksperymentowania brzmieniem, jak grupa Ulricha i Hetfielda, dzięki czemu dla wielu pozostali bardziej "true".

Fani Slayera oszaleli czekając na występ zespołu w 85 roku

Formacja po 40 latach na scenie postanowił zakończyć działalność. Zespół dwukrotnie pożegnał się ze swoimi fanami w Polsce, gdzie zagrał ostatnie koncerty w Gliwicach oraz w Łodzi. Artyści być może są dla młodego pokolenia nieco śmiesznymi starszymi panami wrzeszczącymi wersy utworów o krwawym deszczu, jednak nie można zapominać o ich ogromnym wkładzie w rozwój muzyki ekstremalnej na świecie.

Przeczytaj także

W serwisie YouTube mozna znaleźć szereg nagrań sprzed lat, na których widać czasy, w których Slayer osiągał rekordy popularności. Jedno z nich pochodzi z 1985 roku, kiedy muzycy udali sie w trasę Ultimate Revenge Tour wraz grupą Venom i Exodus.

Fani Slayera czekający na koncert absolutnie oszaleli. Film nagrany starą kamerą pokazuje również jak wiele zmieniło się w świecie metali przez ostatnie 40 lat. Na nagraniu entuzjazm i energia fanów thrashu niemalże ich roznosi. Tłumy pchają się przed kamerę i wykrzykują nazwy ulubionych kapel. Obecnie konkurencja na rynku muzycznym jest o wiele większa, a osoby mieszkające w dużych miastach mogą pojawiać się na metalowych imprezach praktycznie codziennie. Oprócz tego na koncertach muzyki ekstremalnej nie brakuje już kobiet, jak widać na filmie, kiedyś tłum pod sceną był o wiele bardziej zdominowany przez mężczyzn.

Zobacz też: Panna młoda wypadła z mosh pitu na swoim weselu. W tle grał Slayer [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.