Florence and the Machine udostępnił utwór „Hunger” i zapowiedział nowy krążek

Aleksandra Degórska
04.05.2018 11:41
Florence and the Machine|undefined Fot. kadr z wideo

Florence and the Machine potwierdził pierwsze szczegóły długo wyczekiwanego nowego albumu. Sprawdźcie szczegóły. 

Krążek „High As Hope” ukaże się 29 czerwca 2018 i zapowiada go oficjalny singiel „Hunger”. Nowy album będzie nie tylko wkroczeniem na nowe terytorium, ale także powrotem do korzeni artystki. To pierwszy album, gdzie wokalistka objęła funkcję współproducentki.

Utwór „Hunger” zapowiada ważny punkt w karierze Florence. Bardzo szczery, zakorzeniony w osobistych doświadczeniach wokalistki tekst porusza takie zagadnienia jak akceptacja, wspólnota oraz radość.

Jak mówi sama artystka o nowym singlu:

Ta piosenka jest o sposobach na znalezienie miłości w miejscach, które raczej nam tej miłości nie przyniosą oraz o tym, jak próby, by czuć się mniej samotnym, prowadzą czasem do jeszcze większej izolacji od świata. Odsłoniłam bardzo dużą część siebie w tym kawałku, bo chciałam zachęcić wszystkich do opowiedzenia o swoich doświadczeniach. Wydaje mi się, że wiele osób odczuwa podobnie, ale nie każdy ma odwagę głośno się do tego przyznać. Czasami, jeśli nie możesz czegoś powiedzieć, o wiele łatwiej możesz to wyśpiewać.

„Hunger” - nowy utwór Florence and the Machine

Do piosenki powstał teledysk, za reżyserię którego odpowiada AG Rojas. Posłuchajcie, jak prezentuje się ten osobisty kawałek. 

Jakie jeszcze utwory znajdą się na nowej płycie zespołu?

Tracklista: Florence and the Machine - „High As Hope”

  1. June
  2. Hunger
  3. South London Forever
  4. Big God
  5. Sky Full of Song
  6. Grace
  7. Patricia
  8. 100 Years
  9. The End of Love
  10. No Choir

Jak więc widać na płycie znajdziemy wcześniej udostępniony utwór „Sky Full Of Song”.

„High As Hope” to album artystki, która jeszcze nigdy nie była tak pewna siebie. Florence opisuje swoje doświadczenia z czasów dwudziestolatki z perspektywy dojrzalszej osoby. Na album trafiły opowieści o dorastaniu w południowym Londynie, rodzinie, związkach oraz o sztuce. Florence nigdy nie słynęła z minimalizmu, jednak na swojej czwartej płycie odważyła się o pewnych sprawach opowiedzieć w możliwie jak najprostszy sposób. 

Florence and the Machine - koncert w Polsce 2018

Florence And The Machine wystąpi 2 czerwca 2018 w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival. Na festiwalu wystąpią także m.in. LCD Soundsystem, Sam Smith i Tyler, The Creator. Bilety do nabycia na ebilet.pl.

Podczas koncertu polscy fani zaplanowali specjalną akcję. Raise It Up to wydarzenie o charakterze Girl Power mająca na celu wyraz solidarności, równości i obopólnego wsparcia kobiet. Polegać ma ona na podniesieniu podczas piosenki „Rabbit Heart” święcących różowych kwiatów symbolizujących piękno, szacunek i kobiecość.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.