Foo Fighters zagrał nowy utwór „Lah Di Da”

Robert Skowronski
19.06.2017 10:05
Foo Fighters zagrał nowy utwór „Lah Di Da” Fot. kadr z wideo

Premierowe wykonanie miało miejsce na islandzkim festiwalu Secret Solstice. Jednak „Lah Di Da” nie było jedyną niespodzianką.

Koncert odbył się w piątek 16 czerwca 2017 roku. Gitarzysta zespołu Chris Shiflett mówił, że na następcę „Sonic Highways” z 2014 roku oraz EP-ki „Saint Cecilia” przyjdzie nam nieco poczekać. Wiemy jednak, że kapela dzielnie pracuje nad nowym krążkiem, a być może nawet już go ukończyła? Przecież niedawno otrzymaliśmy premierowe „Run” wraz z teledyskiem.

Foo Fighters podzielił się kolejną nową kompozycją. Dave Grohl poinformował ze sceny, że do końca występu zostały 22 minuty, ale publiczność i tak dostanie świeży utwór. Tym okazał się być „Lah Di Da” serwujący potężna dawkę rockowej energii z Grohlem, którego wokal przechodzi płynnie od śpiewu w krzyk. Sprawdźcie:

Jak już zaznaczyliśmy nie była to jedyna niespodzianka podczas tego koncertu. Fani na Secret Solstice Festival mogli też usłyszeć na żywo „The Sky is a Neighborhood”. Numer miał już swoją premierę na żywo, ale wówczas był wykonany wyłącznie przez duet Grohl-Hawkins. Tym razem kawałek został zagrany przez cały zespół:

Wspomnieliśmy już o „Run”. Również ten numer doczekał się swojej premiery w wersji na żywo:

Co jeszcze Foo Fighters zagrał tego wieczoru?

Setlista:

 1. All My Life
 2. Times Like These
 3. Run
 4. Learn to Fly
 5. The Pretender
 6. My Hero
 7. Another One Bites the Dust (Queen cover)
 8. We Will Rock You (Queen cover)
 9. Cold Day in the Sun
 10. Congregation
 11. Walk
 12. These Days
 13. The Sky Is a Neighborhood
 14. Lah Di Da
 15. Best of You
 16. Everlong

Czy podobnego zestawu możemy się spodziewać podczas koncertu w Polsce? Foo Fighters zagra na Open’er Festival 2017 już 29 czerwca 2017 roku. Foo Fighters Crew Poland już szykuje niespodziankę dla zespołu. Powstaną specjalne festiwalowe kubki dla całej kapeli.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.