Foo Fighters wydał „Świętą Cecylię”

Magda Słomka
23.11.2015 08:28
Foo Fighters wydał „Świętą Cecylię” Fot. kadr z wideo

Amerykański zespół ujawnił tajemnicę odliczania, która intrygowała fanów przez kilka tygodni. Foo Fighters udostępnił nową EP-kę!

Emocje polskich fanów nie opadły jeszcze po koncercie Foo Fighters w Krakowie, a kapela dostarcza kolejne wrażenia...  Pod koniec października 2015 roku grupa rozpoczęła odliczanie na swojej stronie internetowej. Teorii istniało wiele, jedną z nich było stworzenie drugiej części serialu „Sonic Highways”, najbardziej prawdopodobne było jednak wydanie nowej EP-ki przez zespół. Foo Fighters ujawnił nawet fragment nowego utworu...

Stało się. „Saint Cecilia”, bo tak nazywa się najnowsze wydawnictwo grupy, to pięć nowych kawałków nagranych w trakcie pobytu kapeli w hotelu „Saint Cecilia” w Austin. Foo Fighters umożliwił pobranie EP-ki za darmo na swojej stronie internetowej. W końcu wiemy do czego nawiązywało tajemnicze logo zapowiadające wydawnictwo...

foto: pinterest.com Fot. foto: pinterest.com

Wokalista zespołu, Dave Grohl, opublikował otwarty list do fanów, w którym odniósł się między innymi do zamachu w Paryżu...

Pozwólcie mi zrobić wstęp do listu, który napisałem kilka tygodni temu w moim hotelowym pokoju w Berlinie podczas końcówki trasy koncertowej promującej nasz ostatni album. Czuję potrzebę napisania niniejszej przedmowy w świetle łamiących serce wydarzeń z 13 listopada, ponieważ nasz projekt należy postrzegać teraz w zupełnie innym tonie. Tak jak wszystko...

EP-ka „Saint Cecilia” została powołana do życia w październiku tego roku jako celebracja życia i muzyki. Pomysł polegał na tym, by na koniec naszej światowej trasy podzielić się naszą miłością z każdym z Was w zamian za to, co nam podarowaliście.

Teraz pojawiła się nowa, pełna nadziei intencja, że nawet w najmniejszy sposób, być może te utwory mogą przynieść nieco światła w tym czasami mrocznym świecie. By przypomnieć nam, że muzyka jest życiem i nadzieja oraz uleczenie idą w parze z piosenką. To nigdy nie zostanie przez nikogo odebrane.

Do wszystkich, których dotknęły okrucieństwa w Paryżu – nasze serca są z Wami i Waszymi rodzinami. Pewnego dnia wrócimy do Was, by celebrować życie i miłość razem z Wami. Tak powinno być.

Dave Grohl

W dalszej części listu wokalista opisał sposób w jaki doszło do nagrania EP-ki... Muzyk wyznał, że w trakcie pobytu w Austin muzycy mieli kilka dni odpoczynku, jednak Dave’a prześladowała jedna natrętna myśl – nagrać kilka kawałków w podziękowaniu za ostatnie dwa lata całemu światu.

I tak hotelowe biuro zamieniło się w reżyserkę, za barem umieszczono mikrofony i kable, a bębny ustawiono w kuchni. Wszystko w stylu serialu „Sonic Highways”, którego idea według Grohla narodziła się właśnie w Austin. EP-ka została nagrana przy pomocy Preservation Hall Jazz Band, Gary’ego Clarka Juniora oraz Bena Kwellera.

Winylową wersję krążka jako pre-order, breloczki, a także koszulki możecie kupić na tej stronie internetowej.

Tracklista:

  1. Saint Cecilia
  2. Sean
  3. Savior Breath
  4. Iron Rooster
  5. The Neverending Sigh

Podoba Wam się „Saint Cecilia”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.