Heath Ledger mógł żyć? Frontman Killing Joke twierdzi, że był w stanie uratować aktora

16.10.2019 15:42
Heath Ledger mógł żyć? |undefined Fot. . Everett Collection/East News

Killing Joke to zespół, który rozpczął swoją karierę w 1978 roku. Zespół został założony przez Jaza Colemana, który teraz twierdzi, że mógł uratować Heatha Ledgera.

W 2008 roku świat obiegła smutna informacja. Heath Ledger został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Badania toksykologiczne wykazały, że aktor zmarł w wyniku przedawkowania leków nasennych. Heath był w trakcie zdjęć do filmu "Parnassus", w którym grał główną rolę. Ledger zmarł pół roku przed premierą "Mrocznego rycerza". Aktor wcielił się w rolę Jokera, za którą w 2009 roku został pośmiertnie nagrodzony Oscarem.

Heath Ledger mógł żyć? Frontman Killing Joke twierdzi, że był w stanie uratować aktora

Jaz Coleman, frontman kapeli Killing Joke twierdzi, że mógł uratować aktora. Muzyk przyznał to w najnowszym wywiadzie dla podcastu "Life In The Socks". Zdaniem artysty Heath Ledger oparł postać Jokera z "Mrocznego rycerza" na postaci, która pojawia się w teledysku Killing Joke "Hosannas From The Basement Of Hell":

Byłem pijany, miałem nadwagę i byłem cholernie paskudny - niektóre kadry z tego wideo zostały wykorzystane przez Heatha Ledgera, który studiował moją postać i przygotowywał się do roli Jokera w "Mrocznym rycerzu". Wszędzie miał moje zdjęcia. Miałem nadwagę, za dużo piłem i rozwalałem wszystko, co znalazło się na mojej drodze i zaczynałem robić się szalony. On jednak to wszystko wykorzystał do stworzenia swojej postaci. Taka jest prawda.
Przeczytaj także

Okazało się, że maska, w której występuje Coleman w tym teledysku i na scenie jest dla niego ochroną przed siłami zła:

Używam maski jako ochrony. Nawet, kiedy jej nie ubieram. Wykorzystuje ją po trochu, bo wiem, że może przesłać ci złość - energię arlekina, szaleńca lub głupca [...]. Mam już 40 lat doświadczenia. Moglem uratować Heatha Ledgera gdybym go tylko znał [...].

Killing Joke zagrał w Polsce w 2018 roku. Kapela odwiedziła stolicę 20 października.

Zobacz także: Batman i Joker we fragmencie animacji „Batman: The Killing Joke”

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.