Gene Simmons: Jeżeli pracujesz tylko dla kasy, nie ma w tym nic złego

Aleksandra Degórska
05.02.2018 12:12
Gene Simmons: Jeżeli pracujesz tylko dla kasy, nie ma w tym nic złego Fot. Bruno Marzi / Splash News/EAST NEWS; Caryca Pejnta

Skoro głównym celem jest zarobienie jak największej ilości pieniędzy, to w czym problem, żeby wzbogacać się na muzyce?

Czas na złote myśli Genego Simmonsa. Jak wiadomo, muzyk Kiss lubi wypowiadać się na różne tematy, nawet gdy go nikt nie pyta. Ostatnio muzyk wyznał, że jest swoim największym fanem, zatem jak widać basista nie krępuje się mówić to, co myśli.

Tym razem jednak wypowiedział się na temat kapitalizmu i tego, że nie ma nic złego, gdy myśli się tylko o kasie.

Jeżeli ktoś pracował całe swoje życia i w końcu zebrał bogactwo, nikt nie będzie o tym dyskutować. Jednak jeśli jakiś baran w ogóle nie pracuje i wygra na loterii 100 milionów dolarów, każdy poklepie go po plecach i powie: „Hej, gratuluję. Ale super, prawda?”.

Simmonsa irytuje takie podejście, uważa on bowiem, że trzeba po prostu pracować i zasłużyć na bogactwo:

Podejście „robisz to tylko dla kasy”, to jest opis etyki pracy Ameryki. Większość ludzi ma pracę, której nie lubi i decydują się na to tylko po co, żeby wyżywić rodzinę, robią to tylko dla pieniędzy. Wstają codziennie o szóstej, idą do pracy, której nie znoszą i jedynym wytłumaczeniem takiej sytuacji jest kasa.

Skoro żadna praca nie hańbi, zatem praca muzyka jest również przyzwoita:

Czy jest to mniej etyczne dla osoby, która brzdąka na strunach? Jedynym powodem dlaczego gram na instrumencie, to fakt, że chcę zarobić pieniądze. Dlaczego nie?

Jest to śmiała wypowiedź, bowiem zazwyczaj muzycy mówią zupełnie coś innego - chociażby Lars Ulrich twierdzi, że Metallice wcale nie chodzi o pieniądze, jak większość osób myśli.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.