Lars Ulrich: Ludzie mylnie myślą, że chodzi nam tylko o pieniądze

Aleksandra Degórska
04.04.2017 10:54
Lars Ulrich: Ludzie mylnie myślą, że chodzi nam tylko o pieniądze Fot. arena / Sipa USA / East News

Perkusista kapeli wypowiedział się na temat stereotypów związanych z Metallicą. Okazuje się, że wiele osób jest błędnego zdania na temat tego, że dla muzyków najważniejsze są jedynie zarobki.

Sława ma sporo zalet, ale też nie brakuje złych stron - w końcu ludzie patrzą Ci na ręce i każdy kontroluje Twoje ruchy. W momencie, gdy odnosisz spory sukces pojawiają się też zazdrośnicy, którzy lubią krytykować Twoją działalność. Co ma dopiero powiedzieć Metallica - nie każdy może pochwalić się taką sporą ilością sprzedanych płyt, światowymi trasami i innymi gadżetami, które rozchodzą się jak świeże bułeczki. Niejeden fan metalu uważa, że kapela już dawno się sprzedała i zapomniała o swoich korzeniach w momencie, gdy stan kont w banku muzyków znacznie wzrósł.

Podczas jednego z wywiadów Lars Ulrich opowiedział o błędnym wyobrażeniu fanów na temat Metalliki. Wiele osób bowiem sądzi, że zespół myśli tylko o tym, jak się wzbogacić:

Po sprawie z Napsterem wyrobiono sobie zdanie, że Metallica jest chciwa i dba jedynie o pieniądze, jest spragniona kasy i myśli tylko o tym. To jest bardzo błędna opinia.

Metallica w 2000 roku podała do sądu Napster, który przegrał sprawę i musiał wycofać muzykę formacji z serwisu.

Jeszcze w 2016 Ulrich tak wypowiedział się odnośnie tej sprawy:

Gdy to się zaczęło - nie chodziło o to, czy muzyka powinna być dostępna za darmo czy też nie. Moim zdaniem, sporem było to, kto powinien decydować, czy muzyka jest za darmo czy też nie. To powinien być nasz wybór - jeżeli chcemy naszą twórczość oddać to tak właśnie zrobimy. Jeśli chcemy otrzymać za to zapłatę, to powinniśmy ją dostać.

Dopiero po 16 latach zespół postanowił ponownie współpracować z Napsterem.

Nie jest to jedyny stereotyp, o którym wspomniał perkusista:

Również błędne jest myślenie, że Metallica nie dba o technologie - to błąd. Mam 37 produktów Apple w podręcznej torbie.

Jak więc widać nie warto wierzyć w stereotypy, chociaż zapewne wiele osób i tak nie zmieni swojego zdania na temat Metalliki. Muzycy zapewne są świadomi, że jak wielu fanów tak wiele jest sceptycznie nastawionych osób i każdy twórca musi się z tym codziennie zmierzać.

 

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.