Gene Simmons: Zdolni muzycy nigdy nie zarobią tyle kasy, co artyści z charyzmą

Aleksandra Degórska
31.12.2018 16:42
Gene Simmons|undefined Fot. Sputnik/EAST NEWS

Basista grupy Kiss uważa, że możesz być mniej utalentowanym muzykiem, ale jeśli masz w sobie charyzmę, to odniesiesz sukces.

Dzień bez złotych myśli Gene'a Simmonsa to dzień stracony. Muzyk uważa, że nie ma nic złego, jeśli muzyk myśli tylko o pieniądzach - w końcu jeśli ktoś pracuje, to chce godnie żyć. W najnowszym wywiadzie z radiem Lipps Service pokusił się nawet o stwierdzenie, że dobrzy artyści wcale nie dostają odpowiedniego wynagrodzenia. Najbardziej jaskrawym przykładem według Simmonsa są muzycy jazzowi, którzy pomimo wykształcenia muzycznego nie zarabiają kokosów.

Gene Simmons uważa, że utalentowani muzycy zarabiają mniej, niż artyści z charyzmą

Jak wiadomo, Kiss kończy karierę i basistę Kiss zapytano, czy Kiss mógłby dalej działać bez członków zespołu oryginalnego składu. Okazało się, że show będzie trwać nawet po odejściu muzyków:

Oczywiście, że tak. Mieliśmy 10 składów, AC/DC miał z 22, istnieją zespoły, które grają trasy i dobrze prosperują z innymi wokalistami i gitarzystami. W ostatecznym rozrachunku chodzi o materiał i kulturę. Istnieją lepsi muzycy, np. jazzmani, którzy nigdy nie będą w stanie zarobić tyle pieniędzy, co osoby mniej utalentowane, ale z charyzmą. Możesz pójść do szkoły muzycznej, żeby uczyć się grać na gitarze czy basie, ale nie nauczysz się charyzmy, nie ma takiej szkoły. Po prostu albo to masz, albo nie.

Widz wybierając się na koncert oczekuje spektakularnego show i ostatecznie umiejętności gry na instrumencie schodzą na dalszy plan - tak przynajmniej uważa Gene Simmons.

Kiss zagra koncert w Polsce w 2019

Jeżeli chodzi o show, to zespół Kiss zna się na tym jak nikt inny. Przekonamy się o tym już 18 czerwca 2019 w krakowskiej Tauron Arenie. Koncert grupy Kiss w Polsce odbędzie się w ramach trasy "End of the Road" i będzie to pierwszy występ grupy w naszym kraju.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT KISS W POLSCE <<

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.