Genesis zagrał z Philem Collinsem. To może być ostatnia trasa wokalisty [WIDEO]

22.09.2021 16:49
Phil Collins wystąpił z Genesis Fot. Bav Media / SplashNews.com/East News

Wystartowała trasa koncertowa Genesis z Philem Collinsem na wokalu. Wszystko wskazuje na to, że są to ostatnie występy wokalisty.

Genesis wrócił na scenę z Philem Collinsem na wokalu. Zespół ogłosił trasę koncertową w marcu 2020, ale z powodu pandemii została ona przełożona na wrzesień 2021. Tuż przed wystartowaniem trasy Collins w programie BBC Breakfast wyznał, że jego stan zdrowia nie jest najlepszy i prawdopodobnie to już jego ostatnia trasa. Jak zatem Genesis wybrzmiał na żywo?

Polecamy

Genesis zagrał z Philem Collinsem. To może być ostatnia trasa wokalisty [WIDEO]

Pierwszy koncert Genesis z Collinsem odbył się 20 września 2021 w Birmingham. Tak jak to wcześniej zapowiadano, Collins podczas występu cały czas śpiewał siedząc na specjalnym krześle, co też miało miejsce na jego wcześniejszych występach. Na perkusji zagrał jego syn Nicholas Collins.

Koncert w Birmingham był pierwszym występem Genesis od 2007 roku i publiczność usłyszała aż 19 utworów. Jak zespół brzmi na żywo z Collinsem? Posłuchajcie nagrań z tego wydarzenia:

Trasa Genesis obejmuje Wielką Brytanię, a w listopadzie oraz grudniu zespół wybierze się na szereg koncertów do USA.

Polecamy

W programie BBC, Collins wyznał, że ma problemy z kręgosłupem, które mocno ograniczają go na scenie:

Jesteśmy mężczyznami w pewnym wieku i myślę, że do pewnego stopnia prawdopodobnie to ostatnia trasa. Po prostu wydaje mi się, że to już nie dla mnie.

Phil Collins doznał urazu kręgosłupa w 2000 roku i 9 lat później miał przerwę od grania. W 2015 roku przeszedł operację, ale podczas rekonwalescencji potknął się i złamał stopę. Po jej operacji, znowu ją złamał, ale w innym miejscu. Z tego powodu ma teraz problemy z chodzeniem i musi chodzić o lasce. Na scenie głównie siedzi na krześle.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.