Ghost nagrywa nową płytę. Premiera jeszcze tej zimy

09.10.2020 09:53
Ghost|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Tobias Forge, lider grupy Ghost zdradził, że jeszcze tej zimy doczekamy się nowego wydawnictwa zespołu. Premierę płyty zaplanowano na początek 2021 roku.

Zespół Ghost to prawdziwe metalowe odkrycie ostatnich lat. Chociaż grupa powstała w 2008 roku, to dopiero od niedawna jest o niej naprawdę głośno na całym świecie. Album "Prequelle" spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy i krytyków, którzy chętnie umieszczali płytę w zestawieniu najlepszych wydawnictw 2018 roku. Krążek jest ostatnim w dyskografii muzyków.

Ghost nagrywa nową płytę. Premiera jeszcze tej zimy

Jednak już nie długo. Tobias Forge w rozmowie z szwedzkimi mediami zdradził, że nowy materiał Ghost doczeka się swojej premiery jeszcze tej zimy. Z kolei trasę koncertową kapeli zaplanowano na jesień 2021 roku. Występy odbędą się, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Przeczytaj także

Frontman zespołu zadeklarował już wcześniej, że chce poczekać z wydaniem nowej płyty do wyborów prezydenckich USA. Teraz oznajmił, że nowa płyta ukaże się na początku 2021 roku. Oprócz tego, został zapytany również o tematykę utworów na płycie. Wielu artystów pandemia koronawirusa zainspirowała do apokaliptycznych tekstów lub opowieśći o życiu na kwarantannie. Jednak Forge odcina się od panującej mody. W rozmowie z Metal Sucks oznajmia:

Napisałem już teksty o gniewie Boga i zagładzie, chociaż "Prequelle" nie dotyczył infekcji z medycznego punktu widzenia. Mam przeczucie, że w przyszłości pojawi się mnóstwo nagrań o zagładzie i kwarantannie, nie będę w tym uczestniczył.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.