Gitarowy Rekord Guinnessa 2020 online. Impreza przeniesiona do internetu z powodu koronawirusa

23.03.2020 11:52
Gitarowy Rekord Guinnessa|undefined Fot. Przemyslaw Fiszer/East News

Ze względu na pandemię koronawirusa, Gitarowy Rekord Guinnessa 2020 odbędzie się przez internet. Gitarzyści zagrają hit Hendrixa online. 

Władze na całym świecie podejmują kolejne działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W Polsce zamknięto puby, kluby i restauracje, zabroniono zgromadzeń oraz organizacji imprez masowych. Niedawno wydłużono też czas zamknięcia szkół aż do Wielkanocy. Podjęte decyzje póki co się sprawdzają. W Polsce liczba zakażeń koronawirusem wzrasta, jednak chorych jest mniej niż zakładano.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2020 online

Żeby sytuacja pozostała stabilna należy jednak przestrzegać zasad kwarantanny i w miarę możliwości unikać kontaktów z innymi ludźmi. W związku z tym odwołano i przełożono już szereg imprez i koncertów w tym Glastonbury Music Festival czy Eurowizję 2020. Tym razem kolejna cykliczna impreza nabiera nowego charakteru w związku z pandemią.

Przeczytaj także

1 maja jak co roku od 18 lat, we Wrocławiu miał wybrzmieć legendarny utwór "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Na Rynku mieli spotkać się gitarzyści z całej Polski, którzy wspólnie chcieli pobić rekord świata w jednoczesnym graniu rockowego hitu. W związku z szalejącym koronawirusem impreza przeniesie się do internetu.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2020 odbędzie się po raz pierwszy w historii online. Dzięki zaplanowanej transmisji w tegorocznej edycji wydarzenia będą mogli wziąć udział gitarzyści z całego świata.

Jak mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy:

To wyjątkowe okoliczności. Nie możemy spotkać się na wrocławskim Rynku, ale nie poddajemy się. W tym roku zagramy razem łącząc się przez Internet. Gdziekolwiek będziecie – w domach, na balkonach czy w ogrodach – połączymy się online z całym światem i znakiem UniVibe przekażemy sobie jednoczącą moc muzyki. UniVibe to nowa idea – znak jedności i gest pozdrowienia, który w czasach epidemii może zastąpić podawanie ręki.

 

Zobacz też: WOŚP zainwestował w walkę z koronawirusem już 20 milionów złotych

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.