Gitarzysta Guns N' Roses: Zbieramy pomysły na nowy album

Aleksandra Degórska
06.06.2017 12:26
Gitarzysta Guns N' Roses: Zbieramy pomysły na nowy album Fot. Wayne Drought / Splash News / East News

Richard Fortus w jednym z wywiadów opowiedział o dobrej atmosferze w zespole. To wszystko powoduje, że powstaje sporo ciekawych pomysłów, które mogą trafić na studyjny krążek formacji.

Będzie nowa płyta, czy nie będzie? Od momentu reaktywacji zespołu w starym składzie i pierwszego koncertu w klubie „Troubadour” w West Hollywood co rusz pojawiają się plotki dotyczące tego, czy dyskografia Guns N' Roses wzbogaci się o kolejne studyjne wydawnictwo. Przypomnijmy, że ostatnią płytą jest wydana w 2008 roku „Chinese Democracy”.

Richard Fortus, który jest w szeregach kapeli od 2001 roku i jest najdłużej grającym gitarzystą po odejściu Slasha z kapeli zdradził, że muzycy mają pomysły, które świetnie nadadzą się na nowy album:

Nie zaczęliśmy nic nagrywać. Znaczy mam na myśli pracę w studiu... zapisujemy sporo materiału, po prostu pomysły, zbieramy je, ale nie wchodzimy do studia, by zająć się krążkiem.

Muzyka zapytano, czy sądzi, że nowy album Guns N' Roses dojdzie do skutku, na co Fortus odpowiedział następująco:

Tak myślę. Ten materiał jest za dobry, żeby się nie ukazał - tak to oceniam. Ta kapela jest obecnie wielką siłą i mam nadzieję, że do tego dojdzie, wszyscy na to liczymy i to planujemy.

Zapewne podczas gdańskiego koncertu formacji nie usłyszymy jeszcze nowych dźwięków, ale możliwość zobaczenia na jednej scenie Axla Rose'a, Slasha i Duffa McKagana to nie lada gratka dla fanów rockowych brzmień. Guns N' Roses wystąpi w Polsce już 20 czerwca 2017 roku w ramach trasy Not In This Lifetime. Jako support przed kapelą zaprezentuje się Killing Joke oraz Virgin z Dorotą „Dodą” Rabczewską na wokalu.

Wokalistka wystąpiła na koncercie Slasha w Łodzi wykonując utwór „Sweet Child O' Mine” i ostatnio pochwaliła się, że nowy materiał Virgin został dobrze oceniony przez samego gitarzystę Guns N' Roses.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.