Gitarzysta Mastodona: Kto przy zdrowych zmysłach uważa, że Judas Priest to metal?

Aleksandra Degórska
14.03.2017 09:54
|north Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News; LFI / Photoshot / Reporter / East News

Brent Hinds jest szczery do bólu i kolejny raz narobił trochę zamieszania swoimi słowami. Tym razem oberwało się Halfordowi i jego kolegom z kapeli.

Są takie legendarne zespoły, które oceniane są bardzo wysoko i nie wypada o nich mówić źle. Brent Hinds z grupy Mastodon najwyraźniej nie boi się zemsty metalowców, bo jeszcze w 2015 roku powiedział, że tak naprawdę nie lubi heavy metalu. Oczywiście fani zbaranieli, bo niby w jakiej stylistyce obraca się amerykańska kapela...

W jednym z wywiadów w 2017 roku muzyk stwierdził, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu, bo miał on na myśli, że nie lubi wielu kapel metalowych, a nie, że nie przepada za gatunkiem jako takim. Hinds chciał być szczery i najwidoczniej ta sytuacja nie nauczyła go, żeby uważać na to co się mówi, bowiem gitarzysta znowu powiedział coś, co zdenerwowało wielu fanów mocnego grania.

Tym razem artysta w jednym z wywiadów nawiązując do swojej wypowiedzi związanej z metalem wziął na celownik Judas Priest:

Nie wiem, nie lubię tak naprawdę metalu. Wyrosłem słuchając Judas Priest, ale to nie jest metal, ludzie, to jest sku*wysyński rock 'n' roll. Kto przy zdrowych zmysłach uważa, że Judas Priest to metalowa kapela?

Gdy dziennikarz wspomniał o krążku „Painkiller” Hinds tylko się rozkręcił:

Dla mnie to jest po prostu rock'n'roll, nie dam się przekonać do tego. Słyszałem wszystkie utwory Judas Priest, byłem z nim w trasie, znam wszystkich muzyków osobiście, to niesamowici ludzie. Oni naprawdę myślą, że są bogami metalu, Rob Halford mówi: „Jestem bogiem metalu”. Jest to dziwne, ale co tam. Nie mów tego, dziwnie to brzmi w twoich ustach.

Ciekawe, czy gitarzysta Mastodonu w takim razie zdecyduje się przesłuchać nadchodzący krążek Judas Priest. Kapela idzie za ciosem i po dobrze przyjętym krążku „Redeemer of Souls” z 2014 roku szybko zabrał się za tworzenie następnej płyty.

Zespół właśnie zdradził nazwiska współpracowników i za produkcję longplaya będzie odpowiedzialny Tom Allom, Andy Sneap oraz inżynier dźwięku Mike Exeter. Allom wyprodukował wszystkie studyjne krążki Judas Priest począwszy od „Unleashed In The East” do „Ram It Down”, jak również kilka koncertowych krążków. Jako młody inżynier pracował również przy trzech pierwszych albumach Black Sabbath pod czujnym uchem producenta Rodgera Baina.

Natomiast Mastodon wyda swój najnowszy krążek „Emperor Of Sand” 31 marca 2017 roku. Dotychczas kapela udostępniła numery „Sultan's Curse”, „Show Yourself” i „Andromeda”:

W ramach promocji tego wydawnictwa Mastodon zagra również w naszym kraju. Kapela wystąpi 4 lipca 2017 w klubie B90 w Gdańsku.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.