Gitarzysta Slipknota nauczy Cię grać utwory z „.5: The Gray Chapter”

Aleksandra Degórska
07.04.2016 11:49
|north Fot. kadr z wideo

Każdy mistrz gitary ma swoje tajniki, które wierni fani chcieliby poznać. W najnowszym filmie z cyklu „The Sound And The Story” Jim Root pokaże, jak należy zagrać materiał z ostatniej płyty formacji.

Czy wy też tak macie, że bacznie obserwujecie swojego idola w akcji, chwytacie za gitarę i próbujecie go naśladować, ale mistrz okazuje się niedoścignionym ideałem? Całe szczęście sporo muzyków zdradza swoje tajne sztuczki i daje lekcje gry na instrumencie.

W ramach cyklu The Sound And The Story na DVD ukazują się lekcje artystów, którzy uczą grać ulubione kawałki zespołu. 8 kwietnia 2016 roku pojawi się dokument „Jim Root: The Sound And The Story - .5: The Gray Chapter”.

Na nagraniach gitarzysta formacji pokaże, jak należy grać materiał z ostatniej płyty Slipknota, która ukazała się w 2014 roku. W filmie znajdą się również kadry ze studia nagraniowego, jak również z trasy koncertowej oraz zza kulis.

Jim Root pełniąc role zarówno gitarzysty oraz kompozytora, wiele wniósł do twórczości kapeli, o czy chętnie wspomina Corey Taylor:

To było coś bardzo wyjątkowego, gdy Jim pojawił się w zespole. Nigdy nie byłem tak podekscytowany myśląc o przyszłości, bo dołączył do nas człowiek, który mógł zagrać dosłownie wszystko.

Zobaczcie, jak przedstawia się trailer zapowiadający dokumentalne wydawnictwo dotyczące gitarzysty Slipknota:

Muzyk przyznał, że tworząc ostatnią płytę zespołu chciał w pewien sposób złożyć hołd Paulowi Grayowi, który zmarł w 2010 roku:

Gdyby ten krążek nie był stworzony na cześć Paula i jego mentalności, nie byłbym w stanie tworzyć muzykę w taki sposób, jak to robię teraz. Chcę, żeby to DVD, tak samo jak i album, był zadedykowany Paulowi, jego żonie.

„Jim Root: The Sound And The Story - .5: The Gray Chapter” można już zamawiać przedpremierowo.

Jeśli skusicie się na DVD to otrzymacie wydawnictwo z taką okładką:

foto: fret12.com Fot. foto: fret12.com

Przypomnijmy, że album „.5: The Gray Chapter” ukazał się w 2014 roku. Następca „All Hope Is Gone” z 2008 roku jest pierwszym krążkiem od czasu śmierci basisty Paula Graya. Natomiast w 2013 z zespołu został wyrzucony perkusista Joey Jordison.

Mimo tych wydarzeń formacji udało się wydać udany album, który sprzedał się w pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych w nakładzie 132 000 sztuk lądując tym samym na 1. pozycji listy Billboardu 200.

Chcielibyście zobaczyć Jim Root: The Sound And The Story - .5: The Gray Chapter”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.