"Gramy dla Wolnej Ukrainy" - Hunter zagrał swój przebój "Kiedy umieram..." po ukraińsku [WIDEO]

Kamil Kacperski
14.03.2022 15:19
"Gramy dla Wolnej Ukrainy" - Hunter zagrał swój przebój "Kiedy umieram..." po ukraińsku [WIDEO] Fot. Stanisław Wadas

W piątek 11 marca w warszawskiej Progresji odbył się koncert "Gramy dla Wolnej Ukrainy", z którego przychody zostały przekazane na pomoc naszym sąsiadom ze wschodu. Występujący na tej imprezie zespół Hunter przygotował dla słuchaczy niespodziankę. 

Hunter zagrał "Kiedy umieram..." z tekstem po ukraińsku [WIDEO]

Na koncercie "Gramy dla Wolnej Ukrainy" w klubie Progresja w Warszawie pojawiły się zespoły Decadent Fun Club, Aterra, Closterkeller, Proletaryat oraz Hunter. Ten ostatni przygotował specjalną niespodziankę dla fanów obecnych na imprezie - zagrał akustycznie swój przebój "Kiedy umieram..." z tekstem przetłumaczonym na język ukraiński.

Polecamy

Na scenie zespołowi towarzyszyli muzycy: Natalia Sycz, Czarek "KAZ" Kaźmierczak, Andrzej Karp i Daniel Chorążewicz. Wyjątkową wersję utworu "Kiedy umieram..." usłyszycie poniżej:

Wokalista Huntera, Paweł "Drak" Grzegorczyk przedstawił portalowi Antyradio.pl kulisy tego przedsięwzięcia, a także opisał odczucia, które towarzyszyły mu podczas wykonywania tej specjalnej wersji "Kiedy umieram...":

Były tak duże emocje, ludzie płakali. Musiałem unikać ich wzroku, bo nie dałbym rady zaśpiewać. Na trzy dni przed koncertem dostałem tłumaczenie i zacząłem się uczyć wymowy i akcentu. I do tego na pamięć, co ostatnio jest dla mnie sporym wyzwaniem, nawet po polsku. Ale nie chciałem czytać z kartki. Kilka słów w efekcie ominąłem, kilka pomyliłem, ale emocje były zbyt duże.

Polecamy

Drak zaznaczył również, że wers "Nic nie tłumaczy morderstwa" został jako przetłumaczony na język rosyjski, co tylko podkreśla wydźwięk tego występu. Dodał też, że wraz z pomocą Aleksandry Bzdel udało im się stworzyć neologizm "Nasz Waładziar sniw", który jest połączeniem frazy "Wołodar sniw" (władca/pan snów) oraz imienia... "Wołodia". Znaczenia chyba nie musimy tłumaczyć.

Tak jak wspomnieliśmy, występ Huntera odbył się w ramach koncertu "Gramy dla Wolnej Ukrainy", który został zorganizowany przez agencję Black Silesia Productions we współpracy z Klubem Progresja. Jak czytamy w oficjalnym opisie wydarzenia na Facebooku:

Całkowity dochód (z imprezy - przyp. red.) zostanie przekazany bezpośrednio do wybranej przez nas fundacji działającej na rzecz Ukrainy.

Polecamy
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.