Green Day odwołał koncert w Moskwie: "będzie jeszcze czas i miejsce"

28.02.2022 10:26
Green Day odwołał koncert w Moskwie: "będzie jeszcze czas i miejsce" Fot. Billie Joe Armstrong/agestock/East News

Green Day miał zagrać w maju koncert na moskiewskim stadionie Spartaka. Grupa odwołała wydarzenie, twierdząc, że nie jest teraz czas na takie imprezy.

Green Day odwołał koncert w Moskwie. Powód jest oczywisty

Green Day postanowił odwołać swój nadchodzący koncert na Stadionie Spartaka w Moskwie. Powodem jest protest przeciwko wydarzeniom w Ukrainie, aczkolwiek zespół jawnie nie skrytykował którejś ze stron, tłumacząc swoją decyzję dość dyplomatycznie.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu, które grupa zaprezentowała 27 lutego 2022 roku w swoich mediach społecznościowych:

Jesteśmy świadomi, że teraz stadionowe koncerty rockowe nie są ważne, bo sytuacja jest znacznie poważniejsza. Ale z drugiej strony uważamy, że rock and roll nigdy nie umrze, więc wiemy, że jeszcze będzie czas i miejsce na nasz powrót w przyszłości. Bilety możecie oddać w miejscu, w którym je kupiliście. Bądźcie bezpieczni.

Green Day nie jest oczywiście jedynym zespołem rockowym, który w pewien sposób zareagował na wydarzenia w Ukrainie. Muzycy pokroju Nergala, Davida Draimana, czy Adama Lamberta przekazali słowa wsparcia dla Ukraińców, krytykując Putina i jego działania.

Również panowie z Lady Pank podczas koncertu w Warszawie zmienili słowa jednej z piosenek i zadedykowali ją Ukrainie. W warszawskiej Progresji Jan Borysewicz podczas piosenki "Ameryka" zaśpiewał: "Ukraina jest w ogniu. Cała dziś płonie". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.