Green Day odwołał koncert w Moskwie: "będzie jeszcze czas i miejsce"

28.02.2022 10:26
Green Day odwołał koncert w Moskwie: "będzie jeszcze czas i miejsce" Fot. Billie Joe Armstrong/agestock/East News

Green Day miał zagrać w maju koncert na moskiewskim stadionie Spartaka. Grupa odwołała wydarzenie, twierdząc, że nie jest teraz czas na takie imprezy.

Green Day odwołał koncert w Moskwie. Powód jest oczywisty

Green Day postanowił odwołać swój nadchodzący koncert na Stadionie Spartaka w Moskwie. Powodem jest protest przeciwko wydarzeniom w Ukrainie, aczkolwiek zespół jawnie nie skrytykował którejś ze stron, tłumacząc swoją decyzję dość dyplomatycznie.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu, które grupa zaprezentowała 27 lutego 2022 roku w swoich mediach społecznościowych:

Jesteśmy świadomi, że teraz stadionowe koncerty rockowe nie są ważne, bo sytuacja jest znacznie poważniejsza. Ale z drugiej strony uważamy, że rock and roll nigdy nie umrze, więc wiemy, że jeszcze będzie czas i miejsce na nasz powrót w przyszłości. Bilety możecie oddać w miejscu, w którym je kupiliście. Bądźcie bezpieczni.

Green Day nie jest oczywiście jedynym zespołem rockowym, który w pewien sposób zareagował na wydarzenia w Ukrainie. Muzycy pokroju Nergala, Davida Draimana, czy Adama Lamberta przekazali słowa wsparcia dla Ukraińców, krytykując Putina i jego działania.

Również panowie z Lady Pank podczas koncertu w Warszawie zmienili słowa jednej z piosenek i zadedykowali ją Ukrainie. W warszawskiej Progresji Jan Borysewicz podczas piosenki "Ameryka" zaśpiewał: "Ukraina jest w ogniu. Cała dziś płonie". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.