Green Day opublikował utwór „Revolution Radio”

Aleksandra Degórska
09.09.2016 11:02
|north Fot. Photoshot / Reporter / East News

Kapela udostępniła kolejny singiel z nadchodzącego wydawnictwa. Jak brzmi nowy utwór od amerykańskiego zespołu?

7 października 2016 roku ukaże się najnowsza płyta zespołu zatytułowana „Revolution Radio”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo był kawałek „Bang Bang”. Jeszcze na początku sierpnia 2016 na profilu wokalisty zespołu na Instagramie pojawiła się fotografia muzyków z zapowiedzią, że 11 sierpnia 2016 roku ukaże się ten właśnie utwór.

Na drugi singiel wybrano natomiast tytułowy kawałek. Do numeru stworzono lyric video, które tak jak wcześniejszy klip do „Bang Bang”, utrzymane jest w konwencji kolaży stworzonych z wycinków z gazet.

Posłuchajcie najnowszego kawałka Green Day:

Tak natomiast prezentuje się okładka nadchodzącego wydawnictwa:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

„Revolution Radio” jest pierwszym krążkiem kapeli od momentu wygranej walki z nałogiem Armstronga w 2012 roku. Z powodu uzależnienia od leków był on w krytycznym stanie i nie pamięta dokładnie sesji nagraniowej trylogii „¡Uno!”, „¡Dos!”, „¡Tré!” z 2012 roku.

Co więcej w 2014 roku u żony basisty zdiagnozowano raka piersi, tuż po tym również u gitarzysty koncertowego, Jasona White'a, wykryto raka migdałków. Te wszystkie wydarzenia spowodowały, że nagrania nowego albumu przesunęły się znacznie w czasie.

W międzyczasie w 2015 roku w Wigilię grupa opublikowała singiel „Xmas Time of the Year”. Wtedy też zespół trafił do grona Rock and Roll Hall of Fame, czyli 25 lat po ukazaniu się debiutanckiej płyty kapeli zatytułowanej „39/Smooth”.

Natomiast od 20 września 2016 roku rozpocznie się trasa koncertowa Green Day po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Europie. Zespół zagra 21 stycznia 2017 roku w Krakowie w Tauron Arenie.

Jak oceniacie numer „Revolution Radio” kapeli Green Day?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.