Green Day wyda swoje albumy na kasetach

Jakub Gańko
02.12.2016 11:31
Green Day wyda swoje albumy na kasetach Fot. Xinhua / Photoshot / Reporter / East News + Bóg Pejnta

Zobaczcie najnowszy pomysł kapeli Billiego Joego Armstronga. Oprócz całej „kasetografii” grupa przygotowała specjalną niespodziankę...

Płyty? Podobno nikt ich już nie kupuje. Winyle? Z rozrywki hipsterów wyrosły już na coś zbyt mainstreamowego. Ostatnio coraz częściej do łask wracają kasety. Może być ciężko to zrozumieć, zważywszy na samą jakość dźwięku na tym nośniku czy niewielkie wymiary książeczek, w których nieraz trzeba było upychać zbyt dużo zdjęć i informacji. Kogo może jarać taki format wydawniczy?

Być może fanów pop punku - wszakże to właśnie jedna z najważniejszych kapel tego nurtu zdecydowała się na wydanie szczególnego boksu, w którym zmieściła cały swój dotychczasowy materiał w postaci aż 13 albumów. W skórzanej kasetce znalazło się jeszcze miejsce na symboliczny gadżet, który docenią wszyscy miłośnicy lat dziewięćdziesiątych.

W przypadku kaset może się przecież po zakupie okazać, że... nie mamy ich na czym odtworzyć. Wiele magnetofonów i walkmanów trafiło przez ostatnie dwie dekady na śmietnik, część po prostu odmówiła współpracy ze zwykłej starości. Green Day znalazł remedium na ten problem: do swoich kaset dołączył oldschoolowego boomboksa. I jeszcze zestaw naklejek.

Zobaczcie sami jak wygląda ten wyjątkowy zestaw:

Wygląda jak wymarzony prezent pod choinkę dla miłośnika „American Idiot”? Niestety, musimy nieco ostudzić Wasz zapał. Cały zestaw - którego premierę przewidziano na 16 grudnia 2016 roku - dostępny jest w niemałej cenie 310 euro. Do tego oczywiście należy doliczyć koszty wysyłki, które jeszcze podbiją kwotę... Ale w końcu prawdziwy fan sprzeda dla swojego ulubionego zespołu nawet nerkę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zamówienia można składać w tym miejscu.

Nie szalejcie jednak za bardzo - warto odłożyć też trochę pieniędzy na polski koncert Green Daya, który odbędzie się już 21 stycznia 2017 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety na to wydarzenie są wciąż w sprzedaży.

Coś musi być w tym poppunkowym uwielbieniu dla taśmowego nośnika - wcześniej na podobny krok ku przeniesieniu swojego dorobku na kasety zdecydował się Blink-182. Wydawnictw tego typu nie brakuje również z okazji Record Store Day - w 2015 roku reedycji na MC doczekała się m.in. kultowa demówka „No Life 'Til Leather” Metalliki.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.