HBO zekranizuje „American Idiot”

Aleksandra Degórska
07.10.2016 12:42
HBO zekranizuje „American Idiot” Fot. kadr z wideo

Był już musical na podstawie tego albumu Green Day, teraz czas na film. Choć nie wiadomo, kiedy ukaże się obraz, to zespół cieszy się, że coś w końcu ruszyło w tej sprawie.

2004 rok należał do Green Day. Właśnie wtedy zespół wydał concept album „American Idiot”. Jest to swego rodzaju punkrockowa opera, w której głównym bohaterem jest Jezus z Przedmieścia. Na krążku znalazły się takie numery, jak „Boulevard of Broken Dreams”, „Holiday” czy „Wake Me Up When September Ends”.

Album sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy i stał się największym komercyjnym sukcesem kapeli. Co więcej w 2010 roku na Broadwayu pojawił się musical bazujący na „American Idiot”. Jeszcze w 2011 pojawiły się plany stworzenia filmu na podstawie krążka. Wówczas mówiło się, że za produkcję miałaby odpowiadać firma Toma Hanksa - Playtone Productions.

Długo odkładano te plany i dopiero teraz Billie Joe Armstrong zdradził, że coś ruszyło w tej sprawie:

Mamy zielone światło od HBO. Scenariusz obecnie jest nieco zmieniany, więc nie jestem pewien, kiedy zaczniemy nagrywanie. Jednak definitywnie wszystko właśnie ruszyło.

Armstrong pojawi się w filmie grając St. Jimmy'ego - bohatera, w którego okazjonalnie wcielał się podczas spektakli musicalowych.

W ostatnim czasie wokalista pojawił się również w filmie „Ordinary World”, który trafi do kin 14 października 2016. Armstrong zagrał byłego rockmana, który nie może przyzwyczaić się do zwykłego rodzinnego życia. 

Zobaczcie, jak muzyk sprawdza się jako aktor:

Tymczasem Green Day promuje swój najnowszy studyjny krążek zatytułowany „Revolution Radio”, który ukazał się 7 października 2016 roku. Pierwszym singlem promującym album jest utwór „Bang Bang”, do którego powstał klip. Następnie poznaliśmy kawałek „Revolution Radio”.

W ramach trasy koncertowej Green Day zagra w Polsce. Występ odbędzie się 21 stycznia 2017 roku w Krakowie w Tauron Arenie.

Chcielibyście zobaczyć film na podstawie albumu „American Idiot”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.