Grupa KISS pobiła aż dwa rekordy Guinnessa podczas sylwestrowego koncertu [WIDEO]

03.01.2021 11:01
KISS Fot. AP/Associated Press/East News

Zespół KISS transmitował dla swoich fanów sylwestrowy koncert prosto z Dubaju. Występ zapisze się w historii jako ten, na którym pobito dwa rekordy Guinnessa.

Sylwester 2020 był pod wieloma względami wyjątkowy. Nie odbyły się wielkie zabawy klubowe czy bale, którymi zwykle wiele osób kończy rok. Presja uczestnictwa w hucznej balandze zmalała, a nawet najwięksi imprezowicze musieli zostać w domu z nadzieją, że za rok wszystko wróci do normy, a pandemia koronawirusa zostanie przykrym wspomnieniem.

Grupa KISS pobiła aż dwa rekordy Guinnessa w Sylwestra

Obostrzenia i zakaz organizowania eventów to także brak sylwestrowych koncertów, jednak muzycy znaleźli sposób, by mimo wszystko zagrać tego dnia dla swoich fanów. Koncert sylwestrowy zorganizował między innymi Jean Michel Jarre, który zagrał w wirtualnej katedrze Notre-Dame, Nocny Kochanek transmitujący koncert z Krakowa czy KISS, który pojawił się w Dubaju.

Polecamy

Muzycy KISS słyną ze swojego wielkiego show na scenie, które jest naprawdę spektakularne. Artyści żegnając niefortunny dla nich 2020 rok, postanowili iść jeszcze o krok dalej. Muzycy podczas sylwestrowej zabawy pobili aż dwa rekordy Guinnessa. KISS użył największej liczby wystrzelonych jednocześnie płomieni na scenie w historii. Oprócz tego podczas występu pojawił się najwyższy płomień, jaki widziano podczas muzycznego wydarzenia.

Dwa rekordy Guinessa KISS

Jak czytamy na blabbermouth.net, przedstawiciel Księgi Rekordów Guinnessa przekazał zespołowi:

Zdradzę, że osiągnęliście wynik 73 jednoczesnych wystrzałów płomieni na koncercie. Oficjalnie jesteście niesamowici.

Jeśli chodzi o drugi rekord, czyli wysokość płomienia, KISS postawił poprzeczkę dla przyszłych rekordzistów na wysokości aż 35 metrów.

Koncert KISS w Dubaju kosztował zespół 10 milionów dolarów. Nakręcono go przy użyciu ponad 50 kamer z możliwością rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K i nagrywania w trybie 360 stopni. Scena, która pojawiła się w The Royal Beach, liczyła przeszło 76 metrów. Jak twierdzi Paul Stanley, wydarzenie zawierało pokaz pirotechniczny wart milion dolarów.

Występ nadal można oglądać po wykupieniu dostępu na oficjalnej stronie KISS.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.