Grupa Scorpions zagrała akustyczny cover The Cars [WIDEO]

25.09.2019 16:49
Scorpions|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska/Antyradio.pl

Podczas koncertu w Portugalii, grupa Scorpions zagrała utwór zespołu The Cars. Klaus Meine i spółka zaprezentowali akustyczną wersję "Drive".

Grupa Scorpions ma na swoim koncie przeszło 20 albumów studyjnych. W 2001 roku ukazała się płyta "Acoustica", na której pojawiły się akustyczne covery piosenek nagranych podczas trzech występów w klasztorze The Convento Do Beato w Lizbonie. Muzycy do standardowych instrumentów, których zwykle używają przy występach, dodali więcej gitar, wiolonczelę, dodatkowych perkusistów i instrumenty klawiszowe. Jednym z wykonanych wówczas coverów był utwór The Cars.

Scorpions w utworze The Cars - "Drive"

Scorpionsi sięgnęli po kompozycję "Drive" z 1984 roku. Utwór pochodzi z albumu "Heartbeat City" i został nominowany do nagrody Grammy za najlepsze wykonanie na żywo. Nagranie z koncertu możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Uczestnik w roli wokalisty Scorpions zachwycił jurorów

Coverów grupy The Cars pojawia się w sieci coraz więcej. Wszystko za sprawą niedawnej śmierci lidera zespołu. Ric Ocasek zmarł 15 września 2019 roku. Policja znalazła zwłoki artysty w jednym z domów w Nowym Jorku. Przyczyna śmierci nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Muzyk miał 75 lat. Kiedy informacja o tragedii obiegła świat muzycy, na których twórczość Ocaseka miała szczególny wpływ, zaczęli oddawać mu hołd grając jego piosenki. Hity The Cars scoverował ostatnio Mark Hoppus z Blink-182 oraz Red Hot Chili Peppers.

Zobacz też: Zenek Martyniuk jest fanem rocka i słucha Metalliki oraz Scorpions 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.