Grupa Scorpions zagrała akustyczny cover The Cars [WIDEO]

25.09.2019 16:49
Scorpions|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska/Antyradio.pl

Podczas koncertu w Portugalii, grupa Scorpions zagrała utwór zespołu The Cars. Klaus Meine i spółka zaprezentowali akustyczną wersję "Drive".

Grupa Scorpions ma na swoim koncie przeszło 20 albumów studyjnych. W 2001 roku ukazała się płyta "Acoustica", na której pojawiły się akustyczne covery piosenek nagranych podczas trzech występów w klasztorze The Convento Do Beato w Lizbonie. Muzycy do standardowych instrumentów, których zwykle używają przy występach, dodali więcej gitar, wiolonczelę, dodatkowych perkusistów i instrumenty klawiszowe. Jednym z wykonanych wówczas coverów był utwór The Cars.

Scorpions w utworze The Cars - "Drive"

Scorpionsi sięgnęli po kompozycję "Drive" z 1984 roku. Utwór pochodzi z albumu "Heartbeat City" i został nominowany do nagrody Grammy za najlepsze wykonanie na żywo. Nagranie z koncertu możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Uczestnik w roli wokalisty Scorpions zachwycił jurorów

Coverów grupy The Cars pojawia się w sieci coraz więcej. Wszystko za sprawą niedawnej śmierci lidera zespołu. Ric Ocasek zmarł 15 września 2019 roku. Policja znalazła zwłoki artysty w jednym z domów w Nowym Jorku. Przyczyna śmierci nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Muzyk miał 75 lat. Kiedy informacja o tragedii obiegła świat muzycy, na których twórczość Ocaseka miała szczególny wpływ, zaczęli oddawać mu hołd grając jego piosenki. Hity The Cars scoverował ostatnio Mark Hoppus z Blink-182 oraz Red Hot Chili Peppers.

Zobacz też: Zenek Martyniuk jest fanem rocka i słucha Metalliki oraz Scorpions 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.