Guns N’ Roses headlinerem Coachelli 2016

Magda Słomka
05.01.2016 09:13
Guns N’ Roses headlinerem Coachelli 2016 Fot. coachella.com

Organizator festiwalu potwierdził uczestnictwo amerykańskiego zespołu w starym składzie, który wystąpi na dwóch koncertach w ramach imprezy w 2016 roku.

5 stycznia 2016 roku Axl Rose miał pojawić się w telewizyjnym programie „Jimmy Kimmel Live!”, by potwierdzić powrót na scenę dawnego składu GN’R. Wizyta została jednak odwołana ku zasmuceniu fanów.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i możliwe, że właśnie dzięki temu wydarzeniu świat dowiedział się wcześniej, że Slash, Axl Rose i Duff McKagan oficjalnie pojawią się 16 i 23 kwietnia 2016 roku w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii jako Guns N’ Roses. Gitarzysta i basista umieścili na Facebooku zdjęcia prezentujące logo kapeli na tle pustyni.

Czego chcieć więcej? Plakatu zapowiadającego imprezę!

foto: coachella.com Fot. foto: coachella.com

Nie wiadomo jeszcze, czy oryginalny gitarzysta Izzy Stradlin i perkusista Steven Adler także pojawią się na kalifornijskiej scenie. Według portalu Consequence Of Sound to następca Adlera, Matt Sorum, zagra na imprezie. Inne źródła twierdzą, że skład kapeli dopełnią aktualni muzycy GN’R – Frank Ferrer i Richard Fortus.

Od lat między Slashem i Axlem wiało chłodem. Muzycy obrzucali się błotem w mediach, a jeden starał się być bardziej dosadny od drugiego. Ostatnim koncertem, na którym muzycy wystąpili na jednej scenie było show w Buenos Aires, które miało miejsce 17 lipca 1993 roku.

W 2015 roku wszystko zaczęło się zmieniać... Slash w maju 2015 przekonywał, że powrót jego oryginalnej formacji byłby niezłą zabawą.

Nie rozmawialiśmy ze sobą od jakiegoś czasu, ale napięcie między nami wyparowało. Nie ma już tego dawnego sporu. Tylko media wciąż go utrwalają.

Kilka miesięcy później wyszło na jaw, że jego relacje z Axlem Rosem są przyjacielskie. Stopniowo skład Guns N' Roses zaczęli opuszczać kolejni gitarzyści - DJ AshbaBumblefoot.

Zespół zamieścił na swojej oficjalnej stronie internetowej grafikę z pierwszej płyty, a przed seansami „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy” wyświetlano tajemnicze teasery z koncertu Guns N' Roses... To chyba wystarczająco wiele dowodów na to, że coś musiało być na rzeczy...

Bilety na to wydarzenie będą dostępne od 6 stycznia 2016 roku na oficjalnej stronie internetowej festiwalu Coachella. 6 kwietnia 2016 grupa zagra też na nowo otwartym obiekcie w Las Vegas. Kapela jest w trakcie dogadywania się w sprawie 25 koncertów na stadionach Ameryki Północnej na lato 2016.

I co niedowiarki? Nie chcieliście nam wierzyć, że mamy potwierdzone informacje o powrocie kapeli... ;)

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.